Aktualności

<< Poprzednia {pages} Następna >>

Z Teatrem Puk-Puk nasze gimnazjum pomaga Jasiowi Karwowskiemu

data aktualizacji: 13 Czerwca 2017

W poniedziałek 12 czerwca uczniowie klasy 3A obejrzeli w sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury spektakl Teatru Puk-Puk w reżyserii pani Katarzyny Marjasiewicz - "Głusi". Aktorzy, a wśród nich uczeń klasy 3A - Adam Fałdyga, wspólnie z kolegami i koleżankami z innych szkół, wystąpili na scenie dedykując swój spektakl choremu na nowotwór Jasiowi Karwowskiemu. Gratulujemy aktorom i pani reżyser poruszającego scenariusza i dojrzałości na scenie, dziękujemy za zaproszenie do pięknej akcji wsparcia Jasia!
Czekamy na kolejne spektakle!
fot.: Głos Świdnika


Piknik naukowy z II LO!

data aktualizacji: 07 Czerwca 2017

We wtorek 6 czerwca plac przed ZSO nr 1 za sprawą naszych starszych kolegów z II LO zamienił się w laboratoria fizyczne i chemiczne, pracownię biologiczną, przestrzeń gier i zabaw logicznych, matematycznych, komputerowych, językowych, literackich, obserwatorium astronomiczne, plac nauki gry w golfa, modelarnię - a to z powodu organizowanego przez II LO już po raz drugi PIKNIKU NAUKOWEGO! Cieszy nas, że tym razem mogliśmy włączyć się do organizacji  - klasa 3A wspólnie z wychowawczynią - p. Dorotą Kuczyńską czuwała nad grami komputerowymi, doświadczeniami fizycznymi i teleskopem. Był to dzień pełen niezapomnianych spotkań i wrażeń - na piknik przybyli bowiem uczniowie świdnickich gimnazjów!
Polecamy artykuł i fotorelację!
FB II LO


Gra w golfa i spotkanie z kabaretem Smile!

data aktualizacji: 25 Maja 2017

W środę, 24 maja, nasi uczniowie pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego - pani Anny Kuczyńskiej i wychowawczyni klasy - pani Doroty Kuczyńskiej zgłębiali tajniki gry w golfa na polu golfowym w Wierzchowiskach.

Dzień ten był pełen niespodzianek! Pierwszą część zajęć na polu golfowym przerwała nam burza, więc schroniliśmy się w pałacu, gdzie odbyliśmy lekcję sprawdzającą naszą wiedzę przekazaną przez instruktora Tomasza Cioczka. Większość naszych odpowiedzi była bezbłędna! - nic dziwnego, bo pilnie słuchaliśmy naszego instruktora! Kolejną niespodzianką było spotkanie z aktorami z kabaretu Smile, z którymi zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.  
Gdy deszcz przestał padać, wróciliśmy do zajęć na strzelnicy golfowej, aby doskonalić swing. Zajęcia zakończyliśmy konkursem na najdalsze uderzenie. Okazało się, że w naszej klasie mamy utalentowanych młodych golfistów!
Naukę będziemy kontynuować  wspólnie z naszymi starszymi kolegami
z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdniku podczas zainicjowanej i prowadzonej przez p. Annę Kuczyńską Sobotniej Akademii Golfa.
Zatem: PRZYGODO TRWAJ!!!


W Pieninach było fantastycznie!

data aktualizacji: 22 Maja 2017

W dniach 10 – 12 maja uczniowie kl. 1, 2 i 3 naszego gimnazjum wybrali się w Pieniny. Oto relacja z wyprawy:

W czasie kilkugodzinnej podróży, mogliśmy podziwiać malownicze krajobrazy. Pierwszym punktem programu był Stary Sącz, który, ze względu na zachowaną średniowieczną zabudowę miasta, uznany jest za rezerwat urbanistyczny. Zwiedziliśmy gotycki kościół przy klasztorze Klarysek, gdzie poznaliśmy historię świętej Kingi i świętej Jadwigi. W miejscowości Jaworki mogliśmy podziwiać piękny krajobraz w rezerwacie przyrody Biała Woda:  kamieniste koryto potoku z kaskadami, liczne elementy przyrody nieożywionej – skały wapienne i turnie. Drugiego dnia czekały na nas Pieniny. Na pierwszy szczyt, Palenicę (722m n.p.m.), wjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym, mając pod stopami czubki wysokich świerków. Dzięki bardzo dużej przejrzystości powietrza tego dnia, na całej trasie towarzyszyły nam przepiękne widoki. Największe wrażenie robiła panorama na Tatry Wysokie wciąż pokryte śniegiem. Szliśmy granią, wzdłuż granicy polsko – słowackiej. Po drodze mijaliśmy pasące się stada owiec i towarzyszące im psy pasterskie, w bacówkach mogliśmy spróbować jak smakują świeżutkie oscypki i żyntyca, a na trawiastych łąkach mogliśmy odpocząć. Naszym celem była najwyższa góra Pienin – Wysoka (1050 m n.p.m.). Strome podejście wzbudzało obawy, ale w końcu wszyscy na szczycie mogli cieszyć się niezapomnianymi widokami. Ze szczytu schodziliśmy stromą ścieżką przez obszar Rezerwatu Wysokie Skałki, następnie szeroką halą trafiamy na na przepiękną Dubantowską Dolinę – polanę, której największą atrakcją są znajdujące się Kamienne Księgi – płaskie skały naturalnie ułożone w formie otwartej książki. I w końcu przed nami Wąwóz Homole. Po bardzo intensywnej trasie górskiej czekał nas jeszcze spacer po Szczawnicy – przepięknym uzdrowisku. Zregenerowani – trzeciego dnia ruszyliśmy wzdłuż Grajcarka i Dunajca do Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego, gdzie zapoznaliśmy się z endemitami Pienin. Następnie udaliśmy się do Czorsztyna, gdzie zwiedziliśmy ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku, położone na wzgórzu nad Jeziorem Czorsztyńskim.

Pełni wrażeń wróciliśmy do domu i czekamy na następne wycieczki!

Zdjęcia z wycieczki w Pieniny do obejrzenia w galerii:
http://gim2swidnik.pl/index.php?gl=Rok+szkolny+2016-2017&f=Pieniny

 


Zebrania z rodzicami

data aktualizacji: 17 Maja 2017

Zapraszamy rodziców na zebrania z wychowawcami klas w dniu 18 maja 2017 r. na godz. 17.30.

Zachęcamy Rodziców do indywidualnych rozmów z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów - nauczyciele pełnią dyżur w godz. 17.15 - 19.00.

 klasa  wychowawca  sala
 1A  p. Edyta Walczak
 013A
 2A  p. Łukasz Czemerys
 015A
 3A  p. Dorota Kuczyńska
 104A


Nasz uczeń - zwycięzcą VI Dyktanda Świdnickiego

data aktualizacji: 07 Maja 2017

Z wielką radością dzielimy się informacją, że uczeń naszego gimnazjum, Jarosław Leśny (kl. 1A) zajął 1. miejsce w finale organizowanego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim VI Dyktanda Świdnickiego!
Serdecznie gratulujemy Jarkowi, a także pani Magdalenie Kołodyńskiej przygotowującej ucznia do konkursu!
Powodzenia w kolejnych zawodach ortograficznych!


Święto Konstytucji 3 Maja

data aktualizacji: 03 Maja 2017

W rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji - polskiej Konstytucji 3 Maja - uczestniczyliśmy, wspólnie z dyrektorem naszej szkoły, panem Ryszardem Borowcem, w miejskich uroczystościach upamiętniających to ważne w historii naszego narodu wydarzenie sprzed 226 lat. Naszą szkołę reprezentował również poczet sztandarowy, a delegacja uczniów wraz z panią wicedyrektor Moniką Szymaniak złożyła kwiaty przed Pomnikiem Konstytucji 3 Maja.


Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

data aktualizacji: 29 Kwietnia 2017

W związku ze zbliżającą się rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się wyjątkowa lekcja historii i patriotyzmu, na którą zaprosili nas starsi koledzy z II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Dyrektor naszej szkoły - pan Ryszard Borowiec - rozpoczynając akademię, podkreślił w swoich słowach kierowanych do młodzieży, że Ojczyzna zaczyna się w sercu człowieka... O wartościach patriotycznych pięknie śpiewał również Chór "Canto" i Ania Mączka z kl. IIB2. Dziękujemy!

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych w naszym mieście w dniach 1 - 3 maja - PROGRAM.


Przegląd Spektakli Profilaktycznych

data aktualizacji: 27 Kwietnia 2017

W środę 26 kwietnia 2017 uczniowie naszego gimnazjum obejrzeli w sali widowiskowej MOK ciekawe spektakle teatralne podczas XIV Przeglądu Spektakli Profilaktycznych "Żyć pełnią" organizowanego przez Miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku. Była to okazja do spotkania ze sztuką, która dotyka ważnych problemów współczesnego świata, zwłaszcza problemów młodego człowieka. Cieszymy się, że wśród aktorów na scenie znalazł się reprezentant naszej szkoły - grający w Teatrze Puk Puk -  Adam Fałdyga!
Dziękujemy za zaproszenie i pełne wrażeń i emocji chwile!
fot.: www.swidnik.pl


Kacper Korzeniowski - laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego!

data aktualizacji: 27 Kwietnia 2017

1 25 kwietnia 2017 r. na Wydziale Elektrotechniki Elektroniki Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej odbyła się uroczysta gala rozdania nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "InfoSukces", w której wspólnie z Panią Urszulą Schab - nauczycielem informatyki - uczestniczył uczeń kl. 3A - Mateusz Korzeniowski


2

Po trzech etapach rywalizacji uczeń naszego gimnazjum znalazł się w ścisłej czołówce informatyków gimnazjalistów w naszym kraju, zajmując zaszczytne trzecie miejsce. Mateusz zdobył tytuł laureata oraz cenne nagrody.
Mateuszu, serdecznie Ci gratulujemy i życzymy sukcesów w rozwijaniu swojej pasji!!!


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Następna >>