data aktualizacji: 17 Maja 2017

Zapraszamy rodziców na zebrania z wychowawcami klas w dniu 18 maja 2017 r. na godz. 17.30.

Zachęcamy Rodziców do indywidualnych rozmów z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów - nauczyciele pełnią dyżur w godz. 17.15 - 19.00.

klasa  wychowawca  sala
 1A  p. Edyta Walczak
 2A  p. Łukasz Czemerys
 3A  p. Dorota Kuczyńska

Nasz uczeń - zwycięzcą VI Dyktanda Świdnickiego

data aktualizacji: 07 Maja 2017

Z wielką radością dzielimy się informacją, że uczeń naszego gimnazjum, Jarosław Leśny (kl. 1A) zajął 1. miejsce w finale organizowanego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim VI Dyktanda Świdnickiego!
Serdecznie gratulujemy Jarkowi, a także pani Magdalenie Kołodyńskiej przygotowującej ucznia do konkursu!
Powodzenia w kolejnych zawodach ortograficznych!

Święto Konstytucji 3 Maja

data aktualizacji: 03 Maja 2017

W rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji - polskiej Konstytucji 3 Maja - uczestniczyliśmy, wspólnie z dyrektorem naszej szkoły, panem Ryszardem Borowcem, w miejskich uroczystościach upamiętniających to ważne w historii naszego narodu wydarzenie sprzed 226 lat. Naszą szkołę reprezentował również poczet sztandarowy, a delegacja uczniów wraz z panią wicedyrektor Moniką Szymaniak złożyła kwiaty przed Pomnikiem Konstytucji 3 Maja.

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

data aktualizacji: 29 Kwietnia 2017

W związku ze zbliżającą się rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się wyjątkowa lekcja historii i patriotyzmu, na którą zaprosili nas starsi koledzy z II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Dyrektor naszej szkoły - pan Ryszard Borowiec - rozpoczynając akademię, podkreślił w swoich słowach kierowanych do młodzieży, że Ojczyzna zaczyna się w sercu człowieka... O wartościach patriotycznych pięknie śpiewał również Chór "Canto" i Ania Mączka z kl. IIB2. Dziękujemy!

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych w naszym mieście w dniach 1 - 3 maja - PROGRAM.

Przegląd Spektakli Profilaktycznych

data aktualizacji: 27 Kwietnia 2017

W środę 26 kwietnia 2017 uczniowie naszego gimnazjum obejrzeli w sali widowiskowej MOK ciekawe spektakle teatralne podczas XIV Przeglądu Spektakli Profilaktycznych "Żyć pełnią" organizowanego przez Miejskie Centrum Profilaktyki w Świdniku. Była to okazja do spotkania ze sztuką, która dotyka ważnych problemów współczesnego świata, zwłaszcza problemów młodego człowieka. Cieszymy się, że wśród aktorów na scenie znalazł się reprezentant naszej szkoły - grający w Teatrze Puk Puk -  Adam Fałdyga!
Dziękujemy za zaproszenie i pełne wrażeń i emocji chwile!
fot.: www.swidnik.pl

Kacper Korzeniowski - laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego!

data aktualizacji: 27 Kwietnia 2017

1 25 kwietnia 2017 r. na Wydziale Elektrotechniki Elektroniki Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej odbyła się uroczysta gala rozdania nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "InfoSukces", w której wspólnie z Panią Urszulą Schab - nauczycielem informatyki - uczestniczył uczeń kl. 3A - Mateusz Korzeniowski

2

Po trzech etapach rywalizacji uczeń naszego gimnazjum znalazł się w ścisłej czołówce informatyków gimnazjalistów w naszym kraju, zajmując zaszczytne trzecie miejsce. Mateusz zdobył tytuł laureata oraz cenne nagrody.
Mateuszu, serdecznie Ci gratulujemy i życzymy sukcesów w rozwijaniu swojej pasji!!!

Życzenia Świąteczne

data aktualizacji: 13 Kwietnia 2017

1 Niech nadchodzące dni Triduum Paschalnego i Zmartwychwstania Pańskiego wypełnią nasze życie nadzieją, która nie gaśnie, dobrocią, której nigdy nie zabraknie i bliskością, która jest prawdziwa. Pięknych spotkań w gronie rodzinnym i wspólnego przeżywania Świąt Wielkiej Nocy wszystkim Uczniom i ich Rodzicom, Absolwentom, Nauczycielom, Pracownikom i sympatykom naszej szkoły

życzy
                                                                                     Ryszard Borowiec

dyrektor
                                                                                                                 Gimnazjum nr 2 im. Lotników Polskich
                                                                                         w Świdniku

Spotkanie przedświąteczne

data aktualizacji: 13 Kwietnia 2017

1 W ostatni dzień nauki przed Świętami Wielkanocnymi w atmosferę Triduum Paschalnego i Tajemnicę Zmartwychwstania wprowadzili nas uczniowie, którzy wspólnie z p. Izabelą Olech-Bąk przygotowali dla wszystkich uczniów i nauczycieli piękne przedświąteczne spotkanie.

Informacja dotycząca dni wolnych od zajęć dydaktycznych

data aktualizacji: 13 Kwietnia 2017

Dni 13, 14 i 18 kwietnia 2017 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych dla wszystkich uczniów - w związku z feriami świątecznymi.

W dniach 19, 20 i 21 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy trzeciej gimnazjum przystępują do egzaminu gimnazjalnego i w związku z tym uczniowie klasy pierwszej i drugiej w te dni również nie mają zajęć dydaktycznych.

Zajęcia dydaktyczne w gimnazjum po przerwie świątecznej i egzaminach rozpoczynają się w poniedziałek 24 kwietnia 2017 r.

Co w sporcie piszczy? - czyli Gimnazjada

data aktualizacji: 07 Kwietnia 2017

1 Nasza drużyna zajęła IV miejsce w powiecie w rozgrywkach piłki nożnej w ramach Gimnazjady. Gratulujemy zawodnikom i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach!

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Następna >>