Kiermasz ciast

data aktualizacji: 05 Kwietnia 2016

Dziękujemy wszystkim uczniom Gimnazjum nr 2 i II LO oraz nauczycielom za włączenie się w zbiórkę finansową na rzecz Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Zebrana kwota pomoże Podopiecznym hospicjum w sfinansowaniu najpotrzebniejszych medykamentów. Szczególne podziękowania dla uczniów 1a i 2a z Gimnazjum nr 2 za przyniesione pyszne ciasta i całodzienną kwestę.
Kolejny kiermasz ciast już w najbliższy PIĄTEK, a ciasta upiecze klasa IA i IB1.

Prima Aprilis w G2

data aktualizacji: 03 Kwietnia 2016

Prima Aprilis - to dzień tradycyjnego przebierania się w naszym LO. W tym roku do akcji przyłączyło się nasze gimnazjum. Wszyscy - uczniowie i nauczyciele - wcielają się w różne postaci - w tym roku: literackie.

Prezentacji strojów towarzyszyło wspólne czytanie fragmentów książek - poważnych, mniej poważnych, dla dorosłych i również dla dzieci, w związku z datą 2 kwietnia - Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci. Wszyscy bawili się wyśmienicie!

Nasze sukcesy językowe

data aktualizacji: 03 Kwietnia 2016

Uczniowie klasy 2A, Julia Leśniak, Adam Fałdyga oraz Kacper Najda awansowali do finałowego etapu Wojewódzkiego Konkursu języka niemieckiego "Wędrówka po krajach niemiecko języcznych". Są w grupie dziewięciu najlepszych drużyn w województwie.  Gratulujemy.
Trzymamy za was kciuki na finale, który odbędzie się 22 kwietnia.

Życzenia świąteczne

data aktualizacji: 23 Marca 2016

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę każdemu z nas doświadczenia obecności Chrystusa Zmartwychwstałego w naszym życiu. Niech Tajemnica Wielkiej Nocy przyniesie naszym rodzinom łaskę radości, pokoju, miłości i nadziei.

Ryszard Borowiec
Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1
w Świdniku

Święto Nauk Ścisłych !!!

data aktualizacji: 23 Marca 2016

Już po raz trzeci, nauczyciele matematyki i fizyki II LO i Gimnazjum nr 2, zorganizowali Obchody Międzynarodowego Dnia Liczby Pi. 14 marca - w dzień urodzin Alberta Einsteina - można było poznać historię liczby Pi wędrując po szkole i szukając ciekawostek o niej. Na korytarzu pojawiło się rozwinięcie liczby pi z dokładnością aż do 100 cyfr po przecinku!!! Pasjonaci gier komputerowych i informatyki, z klasy 2A,  przygotowali prezentacje gier własnego pomysłu, samodzielnie zaprogramowanych. Wszyscy natomiast mieli możliwość zagrać w gry "analogowe" gdyż, dzięki współpracy z Klubem Fantastyki „Obelisk” działającym w MOK Świdnik, korytarz szkolny na kilka godzin zamienił się w salon gier planszowych. Dużą niespodziankę sprawił także Szkolny Klub Fotograficzny, który przygotował specjalnie na tę okazję wystawę „Kalejdoskop matematyczny”. Z niecierpliwością czekamy na ostateczne podsumowanie konkursu słowotwórczego, w którym gimnazjaliści stawali w szranki wspólnie z licealistami.

Nasz uczeń reprezentantem Świdnika w Turnieju Wojewódzkim X Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego ,,Przebudzeni do życia''

data aktualizacji: 22 Marca 2016

Adam_Faldyga_konkurs_MOK_2016_nagroda.jpgW niedzielę 20 marca w sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku odbyły się eliminacje Województwa Lubelskiego do X Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla gimnazjalistów ,,Przebudzeni do życia''. Zwycięzcą został wielokrotnie nagradzany w konkursach recytatorskich uczeń klasy 2A Gimnazjum nr 2 - Adam Fałdyga.

Adamie! Szczerze Ci gratulujemy! Jesteśmy dumni, że będziesz reprezentował nasze miasto w rozgrywkach wojewódzkich! Powodzenia!!!

XX Wojewódzki Konkurs Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - nasi laureaci!

data aktualizacji: 22 Marca 2016

W jubileuszowej edycji Konkursu Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pierwsze nagrody w obydwu kategoriach - recytacji i debiutu poetyckiego - powędrowały w ręce uczniów klasy 2A Gimnazjum nr 2!

Magdalena Płońska została uznana za najlepszą autorkę utworu poetyckiego,

natomiast Adam Fałdyga zdobył uznanie jury jako recytator.

Obojgu serdecznie gratulujemy i życzymy Wam, abyście zawsze czerpali radość z podążania za swoimi pasjami!

Uroczyste otwarcie stacji rowerowej w Świdniku - Lubelski Rower Miejski - z nami!

data aktualizacji: 22 Marca 2016

21 marca, w pierwszy dzień wiosny, uczestniczyliśmy - wspólnie z licealistami z II LO - w uroczystym otwarciu przez Burmistrza Miasta Świdnik pana Waldemara Jaksona świdnickich stacji rowerowych Lubelskiego Roweru Miejskiego. Ponieważ w naszej szkole z rowerami jesteśmy zaprzyjaźnieni od dawna, mimo wiosennego deszczyku, z ogromną przyjemnością odbyliśmy w towarzystwie Pana Burmistrza, innych przedstawicieli władzy, a także naszych nauczycieli - pani Doroty Stępniak i pana Łukasza Czemerysa - przejażdżkę ścieżkami rowerowymi przez nasze miasto. Było zdrowo, wiosennie, a na końcu - słodko - za sprawą miłej niespodzianki przygotowanej specjalnie dla nas przez przedstawicieli Urzędu Miasta. Zatem nie ma wątpliwości: sezon rowerowy uważamy za otwarty!

O pożarnictwie - w naszej szkole!

data aktualizacji: 17 Marca 2016

15 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1, w skład którego wchodzi Gimnazjum nr 2, odbyły się gminne eliminacje XXXIX edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - "Młodzież Zapobiega Pożarom”. Zmaganiom uczestników reprezentujących świdnickie szkoły wszystkich poziomów edukacyjnych przyglądał się Burmistrz Miasta Świdnik, pan Waldemar Jakson, który objął patronatem turniej, a po zakończonej rywalizacji wspólnie z Naczelnikiem Wydziału Oświaty, panem Łukaszem Reszką, wręczył nagrody zwycięzcom. Dodatkową atrakcją dla zawodników i uczniów naszej szkoły była możliwość obejrzenia wozu strażackiego z jego specjalistycznym wyposażeniem. Laureatom gratulujemy wiedzy pożarniczej, a wszystkim gościom dziękujemy za mile i pożytecznie spędzony wspólnie czas!

Zebranie z rodzicami

data aktualizacji: 10 Marca 2016

Uwaga rodzice!

Dnia 17 marca 2016 r. (czwartek) o godzinie 17:30 w Gimnazjum nr 2 odbędą się zebrania z Rodzicami.

klasawychowawcasala
1Ap. Łukasz Czemerys