Aktualności

<< Poprzednia {pages} Następna >>

Sukces recytatorski Adama Fałdygi!

data aktualizacji: 08 Marca 2016

  Adam_F.jpgSerdecznie gratulujemy Adamowi Fałdydze z kl. 2A, który został wyróżniony w XXXIV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Józefa Czechowicza i Jana Kasprowicza! Adam został dostrzeżony przez jurorów wśród 67 recytatorów z 36 gimnazjów.

Adamie - cieszymy się Twoim sukcesem i jesteśmy z Ciebie dumni! Życzymy Ci powodzenia w rozwijaniu Twoich pasji!


Goście z Gruzji i Indonezji w naszej szkole

data aktualizacji: 08 Marca 2016

DSC_1267.jpgPrzez cały tydzień od 29 lutego do 4 marca II Liceum Ogólnokształcące, współtworzące z naszym gimnazjum ZSO nr 1, wspólnie ze studentami z Gruzji i Indonezji realizowało międzynarodowy projekt AIESEC - a my zostaliśmy zaproszeni do udziału w tym fantastycznym projekcie! Mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniach z reprezentantami egzotycznych dla nas krajów - poznaliśmy ich obyczaje, kulturę i mogliśmy sprawdzić swoje możliwości porozumiewania się w języku angielskim. To był niezapomniany czas! Wspaniali ludzie! I cudowne wspomnienia! 


1 marca - Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

data aktualizacji: 02 Marca 2016

IMG_20160301_194856.jpgOddając hołd bohaterom podziemia niepodległościowego walczącego z reżimem komunistycznym, w Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, uczestniczyliśmy w miejskich uroczystościach. Wieczorem, po Mszy św. w intencji "Żołnierzy Wyklętych" w kościele p.w. Chrystusa Odkupiciela, delegacja nauczycieli i uczniów naszej szkoły, wspólnie z panią wicedyrektor Magdaleną Skwarczyńską-Zuch, zapaliła symboliczny znicz przed Grobem Nieznanego Żołnierza. 


Zajęcia terenowe z geografii

data aktualizacji: 27 Lutego 2016

W drugim tygodniu ferii grupa pasjonatów z naszej szkoły wybrała się na pieszy rajd, w ramach którego odbyły się zajęcia terenowe z geografii. Zajęcia zostały zrealizowane dzięki grantom Burmistrza Miasta Świdnika. Wyposażeni w mapy topograficzne, kompasy i dobry humor wyruszyliśmy o godz. 9.00 ze stacji PKP Świdnik Wschód, udaliśmy się w kierunku wschodnim do Nowego Krępca, Minkowic, a następnie do Lasu Mełgiewskiego. Mogliśmy podziwiać osobliwości Wyżyny Lubelskiej takie jak zjawiska krasu kredy piszącej, poznać skład gatunkowy i funkcje lasu, a nawet dosłownie poobcować z przyrodą: udało nam się wypatrzeć stado saren, zające i kilka gatunków ptaków! Dla piechura to naprawdę gratka! Dotarliśmy w końcu do najważniejszego punktu naszej wędrówki: do pomnika na cześć Bojowników Niepodległości roku 1863 wystawionego przez Związek Strzelec i szkołę w Minkowicach w roku 1934. Po chwili zadumy udaliśmy się w dalszą wędrówkę przez las, aż do stacji kolejowej w Dominowie. Za nami ok. 17 km! A najlepsze jest to, że już nie możemy się doczekać następnego rajdu! Jeśli pracować z mapą, to tylko w terenie! Kto nie był z nami niech żałuje zobaczy zdjęcia!
Spotkania z żywą historią - w starożytnej Grecji i Sparcie

data aktualizacji: 16 Lutego 2016

W ostatni dzień przed feriami, w piątek, mieliśmy okazję odbyć niesamowitą podróż w czasie - za sprawą pana Szymona Harceja, absolwenta II LO, który pozwolił nam przenieść się w czasy starożytne... Mnóstwo rekwizytów, doskonały sposób opowiadania o minionych czasach i nasza możliwość wcielenia się w postaci ze starożytności - to wszystko spowodowało, że ostatnia przed feriami lekcja historii upłynęła zdecydowanie zbyt szybko! To były świetne zajęcia! I na pewno nie zapomnimy, czym jest spartańskie wychowanie!
Ferie ze szkołą!

data aktualizacji: 12 Lutego 2016

Wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły zapraszamy na zajęcia pozalekcyjne organizowane specjalnie dla Was podczas ferii. Warto wykorzystać czas wolny i spędzić go w szkole inaczej niż zazwyczaj! Zapraszamy!

HARMONOGRAM ZAJĘĆ W TRAKCIE FERII ZIMOWYCH W G2


34. rocznica "Spacerów Świdnickich"

data aktualizacji: 11 Lutego 2016

34 lata temu, 5 lutego 1982 roku, mieszkańcy naszego miasta wyszli z domów o godz. 19.30, w porze nadawania  Dziennika Telewizyjnego, by spacerować ul. Sławińskiego (dzisiejsza Niepodległości) i manifestować w ten sposób swoją niezgodę na kłamstwa telewizyjnej propagandy komunistycznej.

W środę, 10 lutego, obchodziliśmy 34. rocznicę tych wydarzeń uczestnicząc w miejskich uroczystościach. Przed pomnikiem Świdnickich Spacerów złożyliśmy kwiaty i wysłuchaliśmy przemówienia Burmistrza Miasta Świdnik, p. Waldemara Jaksona. Następnie w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, po uhonorowaniu przez Pana  Burmistrza zasłużonych działaczy podziemia solidarnościowego pamiątkowymi srebrnymi Krzyżami Przyrzeczenia, obejrzeliśmy film Fenomen Spacerów autorstwa Jakuba Boczkowskiego - absolwenta II LO oraz Pauliny Niezbeckiej.

Po części oficjalnej uroczystości rozpoczął się teleturniej dla uczniów świdnickich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych - Spaceriada. Zwyciężył Konrad Pucek reprezentujący II LO współtworzące z naszym gimnazjum Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świdniku. Z dumą obserwowaliśmy grę naszego starszego kolegi, któremu serdecznie gratulujemy!
Nasze szkolne "ostatki"

data aktualizacji: 10 Lutego 2016

Koniec karnawału to czas na świetną zabawę! - z takim przekonaniem uczniowie naszego gimnazjum spędzili ostatni karnawałowy wieczór w szkole wspólnie słuchając muzyki, tańcząc, grając. Po intensywnym okresie nauki i niedługo przed feriami należy się pozytywna dawka energii, jaką daje wspólna zabawa!
Zapraszamy na Pieszy Rajd po okolicach Świdnika!

data aktualizacji: 08 Lutego 2016

Lubisz turystykę? Lubisz obcować z przyrodą? W ferie odbędzie się PIESZY RAJD PO OKOLICACH ŚWIDNIKA! Zapoznamy się z mapą topograficzną i zasadami jej odczytywania i orientacji w terenie, poznamy działanie kompasu w terenie, poznamy osobliwości krajobrazu Wyżyny Lubelskiej, a także ciekawe miejsca w okolicy naszego miasta! Szczegóły u nauczyciela geografii p. Łukasza Czemerysa! Rajd zaplanowany na środę 24 lutego! Zgłoszenia chętnych do końca tygodnia !!! Zapraszamy !!!


Miesiąc Luty - pracowity miesiąc Samorządu Uczniowskiego!

data aktualizacji: 08 Lutego 2016

Rada Samorządu Uczniowskiego serdecznie zaprasza wszystkich uczniów Gimnazjum nr 2 w Świdniku na Zabawę Karnawałową! Karnawałowe "ostatki" w Gimnazjum nr 2 i Dyskoteka Walentynkowa odbędą się we wtorek 9 lutego! Zaczynamy imprezę o godz. 17.00 !!! Kończymy dopiero po zachodzie Słońca ;) Samorząd Uczniowski przypomina także, że w OSTATNI PIĄTEK PRZED FERIAMI odbędzie się cykliczna, choć pierwsza zbiórka makulatury na rzecz dzieci z domów dziecka! Akcję cyklicznie będziemy powtarzać do czerwca, a osoba która uzbiera najwięcej makulatury na koniec zostanie nagrodzona!


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Następna >>