Aktualności

<< Poprzednia {pages} Następna >>

Spotkania z żywą historią - w starożytnej Grecji i Sparcie

data aktualizacji: 16 Lutego 2016

W ostatni dzień przed feriami, w piątek, mieliśmy okazję odbyć niesamowitą podróż w czasie - za sprawą pana Szymona Harceja, absolwenta II LO, który pozwolił nam przenieść się w czasy starożytne... Mnóstwo rekwizytów, doskonały sposób opowiadania o minionych czasach i nasza możliwość wcielenia się w postaci ze starożytności - to wszystko spowodowało, że ostatnia przed feriami lekcja historii upłynęła zdecydowanie zbyt szybko! To były świetne zajęcia! I na pewno nie zapomnimy, czym jest spartańskie wychowanie!
Ferie ze szkołą!

data aktualizacji: 12 Lutego 2016

Wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły zapraszamy na zajęcia pozalekcyjne organizowane specjalnie dla Was podczas ferii. Warto wykorzystać czas wolny i spędzić go w szkole inaczej niż zazwyczaj! Zapraszamy!

HARMONOGRAM ZAJĘĆ W TRAKCIE FERII ZIMOWYCH W G2


34. rocznica "Spacerów Świdnickich"

data aktualizacji: 11 Lutego 2016

34 lata temu, 5 lutego 1982 roku, mieszkańcy naszego miasta wyszli z domów o godz. 19.30, w porze nadawania  Dziennika Telewizyjnego, by spacerować ul. Sławińskiego (dzisiejsza Niepodległości) i manifestować w ten sposób swoją niezgodę na kłamstwa telewizyjnej propagandy komunistycznej.

W środę, 10 lutego, obchodziliśmy 34. rocznicę tych wydarzeń uczestnicząc w miejskich uroczystościach. Przed pomnikiem Świdnickich Spacerów złożyliśmy kwiaty i wysłuchaliśmy przemówienia Burmistrza Miasta Świdnik, p. Waldemara Jaksona. Następnie w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, po uhonorowaniu przez Pana  Burmistrza zasłużonych działaczy podziemia solidarnościowego pamiątkowymi srebrnymi Krzyżami Przyrzeczenia, obejrzeliśmy film Fenomen Spacerów autorstwa Jakuba Boczkowskiego - absolwenta II LO oraz Pauliny Niezbeckiej.

Po części oficjalnej uroczystości rozpoczął się teleturniej dla uczniów świdnickich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych - Spaceriada. Zwyciężył Konrad Pucek reprezentujący II LO współtworzące z naszym gimnazjum Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świdniku. Z dumą obserwowaliśmy grę naszego starszego kolegi, któremu serdecznie gratulujemy!
Nasze szkolne "ostatki"

data aktualizacji: 10 Lutego 2016

Koniec karnawału to czas na świetną zabawę! - z takim przekonaniem uczniowie naszego gimnazjum spędzili ostatni karnawałowy wieczór w szkole wspólnie słuchając muzyki, tańcząc, grając. Po intensywnym okresie nauki i niedługo przed feriami należy się pozytywna dawka energii, jaką daje wspólna zabawa!
Zapraszamy na Pieszy Rajd po okolicach Świdnika!

data aktualizacji: 08 Lutego 2016

Lubisz turystykę? Lubisz obcować z przyrodą? W ferie odbędzie się PIESZY RAJD PO OKOLICACH ŚWIDNIKA! Zapoznamy się z mapą topograficzną i zasadami jej odczytywania i orientacji w terenie, poznamy działanie kompasu w terenie, poznamy osobliwości krajobrazu Wyżyny Lubelskiej, a także ciekawe miejsca w okolicy naszego miasta! Szczegóły u nauczyciela geografii p. Łukasza Czemerysa! Rajd zaplanowany na środę 24 lutego! Zgłoszenia chętnych do końca tygodnia !!! Zapraszamy !!!


Miesiąc Luty - pracowity miesiąc Samorządu Uczniowskiego!

data aktualizacji: 08 Lutego 2016

Rada Samorządu Uczniowskiego serdecznie zaprasza wszystkich uczniów Gimnazjum nr 2 w Świdniku na Zabawę Karnawałową! Karnawałowe "ostatki" w Gimnazjum nr 2 i Dyskoteka Walentynkowa odbędą się we wtorek 9 lutego! Zaczynamy imprezę o godz. 17.00 !!! Kończymy dopiero po zachodzie Słońca ;) Samorząd Uczniowski przypomina także, że w OSTATNI PIĄTEK PRZED FERIAMI odbędzie się cykliczna, choć pierwsza zbiórka makulatury na rzecz dzieci z domów dziecka! Akcję cyklicznie będziemy powtarzać do czerwca, a osoba która uzbiera najwięcej makulatury na koniec zostanie nagrodzona!


Wizyta na Politechnice Lubelskiej

data aktualizacji: 06 Lutego 2016

W czwartek, 4 lutego, klasa 2A wyruszyła na wycieczkę edukacyjną do Lublina. Pierwszym punktem programu była wizyta na Politechnice Lubelskiej. Gościliśmy w Laboratorium Programowania Systemów Inteligentnych i Komputerowych Technologii 3D w Instytucie Informatyki PL. Gimnazjaliści, w trzech salach, mogli zapoznać się z nowoczesnymi technologiami w zakresie urządzeń rzeczywistości wirtualnej oraz możliwości programowania. Dużą popularnością cieszyła się … przejażdżka kolejką górską – w hełmie do wirtualnej rzeczywistości. Skanerem 3D zeskanowana została twarz jednego z uczestników i na monitorze ukazał się trójwymiarowy obraz, który można wydrukować na drukarce 3D. Następnie odbył się pokaz działania inteligentnych robotów modułowych, na bazie LEGO MINDSTORMS. Maszyna krocząca w postaci trąbiącego słonia, czołg z kamerką nagrywającą w HD, czy robot stojący na dwóch kołach zrobiły takie wrażenie, że niektórzy już zaczęli myśleć o studiach na Politechnice. Po silnej dawce edukacyjnych wrażeń, udaliśmy się na lodowisko ICEMANIA, aby doskonalić jazdę na łyżwach podczas aktywnego wypoczynku.
Szkolny Klub Gier Planszowych

data aktualizacji: 03 Lutego 2016

W ubiegłą środę (27 lutego) pracownia fizyczna zamieniła się w salę gier planszowych, karcianych, strategicznych i innych. Stało się to za sprawą Karola Esko, Aleksandra Kołodzieja i Tomasza Wiśniewskiego. Wszyscy oni reprezentują Klub Fantastyki OBELISK z Miejskiego Ośrodka Kultury. Uczniowie pierwszej i drugiej klasy gimnazjum mieli okazję zagrać m. in. w Jungle Speed, Duchy, Zombiaki atakują, Palce w pralce czy Ługa Buga. Wszyscy świetnie się bawili, a niektórzy zamierzają wziąć udział w Feriach z fantastyką w MOK-u.
Szkolny Klub Fotograficzny

data aktualizacji: 28 Stycznia 2016

Od 15 stycznia w holu naszego liceum możemy oglądać kolejną wystawę zdjęć wykonanych przez członków Szkolnego Klubu Fotograficznego, do którego dołączyli uczniowie Gimnazjum nr 2.  W styczniowej  wystawie możecie podziwiać piękne portrety autorstwa Jakuba Bodysa, Marka Miłosza, Aleksandry Jankowskiej i Eweliny Sionkowskiej.

Życząc przyjemnych wrażeń estetycznych w czasie oglądania wystawy, przypominamy o spotkaniach naszego klubu fotograficznego w poniedziałki, środy i piątki - szczegółowych informacji udziela opiekun klubu p. Dorota Stępniak.


Zebranie z rodzicami

data aktualizacji: 22 Stycznia 2016

Uwaga rodzice!

Dnia 28 stycznia 2016 r. (czwartek) o godzinie 17:30 w Gimnazjum nr 2 odbędą się zebrania z Rodzicami.

klasawychowawcasala
1Ap. Łukasz Czemerys
015A
2Ap. Dorota Kuczyńska104A

  • Dyżur wszystkich nauczycieli do godziny 19.00
  • Spotkanie Rady Rodziców Gimnazjum Nr 2 o godz. 18.15 w sali 015A


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Następna >>