Aktualności

<< Poprzednia {pages} Następna >>

Realizujemy projekt ARR - Embargo

data aktualizacji: 19 Stycznia 2016

DSC05169.JPGOd początku stycznia nasza szkoła w sposób szczególny zachęca uczniów do jedzenia jabłek! W związku z udziałem Gimnazjum nr 2 w realizacji projektu Embargo,dbamy o zdrowe odżywianie się - podczas przerw jemy jabłka, które są dostępne w każdej sali lekcyjnej i w wiklinowych koszach przy stoliku dyżurnych. Jabłkowa akcja cieszy się wielką popularnością wśród uczniów, dając im wiele radości! 


Wesołych Świąt

data aktualizacji: 22 Grudnia 2015


Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, wypełnionych radością i dobrem. Niezapomnianych spotkań rodzinnych i odkrywania wciąż na nowo pięknych świątecznych tradycji.

Dla wszystkich Uczniów naszej szkoły i ich Rodziców -

Dyrektor wraz z gronem pedagogicznym

 


Podziękowanie za udział w akcji charytatywnej na rzecz dzieci

data aktualizacji: 17 Grudnia 2015

W dniach 26 listopada- 4 grudnia 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 przy wsparciu uczniów Gimnazjum nr 2 oraz II LO w Świdniku wraz z nauczycielami przeprowadzili zbiórkę na rzecz Placówki Opieki nad Dzieckiem i Rodziną „Nasz Dom” w Rybczewicach.

Uczniowie przynosili środki czystości (mydła, pasty do zębów, szampony, płyny itp.), zeszyty, kartony, kolorowy papier, długopisy, ołówki, taśmy bezbarwne, gumki, temperówki, farby, kredki, książki, gry.

16 grudnia naszą szkołę odwiedziła pani Małgorzata Gigilewicz, dyrektor ośrodka, której przekazaliśmy zebrane rzeczy. Pani dyrektor w imieniu wychowanków oraz pracowników placówki wyraziła wdzięczność za przeprowadzenie zbiórki i ofiarność.

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 4, Gimnazjum nr 2 oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Świdniku za włącznie się do naszej akcji.

Agnieszka Lubowiecka
Mikołajki w klasie 2A

data aktualizacji: 15 Grudnia 2015

4 grudnia w klasie 2A zagościli pomocnicy Mikołaja: Śnieżynka i Elf. Rozdawali, wcześniej przygotowane, prezenty. Obdarowywani rozwiązywali zagadki i wykonywali różnorodne zadania. Można było już poczuć świąteczną atmosferę...
Ostatni etap Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Anny Kamieńskiej - został rozstrzygnięty!

data aktualizacji: 02 Grudnia 2015

Niedawno przekazywaliśmy radosną wiadomość o gminnym etapie konkursu - dzisiaj poznaliśmy wyniki ostatniego etapu Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Anny Kamieńskiej.
2 XII 2015 r. w Miejsko - Powiatowej Bibliotece w Świdniku odbył się finał Konkursu, w którym wzięli udział zwycięzcy eliminacji gminnych. Uczniowie reprezentujący Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 - ze Szkoły Podstawowej nr 4 i Gimnazjum nr 2 - mimo silnej konkurencji, zostali wyłonieni przez jury jako najlepsi recytatorzy: 

 1. W kategorii uczniów szkół podstawowych kl. I-III

  •  I miejsce zajął –  Mateusz Fałdyga z kl. 3a (przygotowany przez p. Annę Lal)

  2. W kategorii uczniów szkół podstawowych klas IV – VI

  •  II miejsce –  zdobyła Milena Binięda z kl. 6a (przygotowana przez p. Beatę Nadgrodkiewicz)

  3. W kategorii młodzieży gimnazjalnej

  •  I miejsce –  przyznano Adamowi Fałdydze z kl. 2A (przygotowanemu przez p. Agnieszkę Lubowiecką).

  Gorące gratulacje dla naszych recytatorów i ich nauczycieli! Jesteśmy z Was dumni! Życzymy Wam, abyście z radością rozwijali swoje talenty.


IV Powiatowy Konkurs Informatyczny

data aktualizacji: 01 Grudnia 2015

24 listopada w IV Powiatowym Konkursie Informatycznym, organizowanym przez PCEZ w Świdniku, Gimnazjum Nr 2 reprezentowali: Wojciech Delekta, Kamil Młynarczyk oraz Kacper Najda. Nasi uczniowie rozpoczęli naukę informatyki dopiero w tym roku szkolnym, a konkurowali z kolegami z innych gimnazjów, którzy byli już po rocznym kursie. Najlepiej tajniki nowego przedmiotu zgłębił Kacper Najda, który w konkursie zajął piąte miejsce.


Magda Płońska- laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego!

data aktualizacji: 29 Listopada 2015

Z ogromną radością dzielimy się informacją o kolejnym sukcesie literackim naszej uczennicy - Magdaleny Płońskiej z kl. 2A - tym razem w I Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Święty Mikołaj w oczach współczesnych dzieci i młodzieży - I ty możesz zostać św. Mikołajem" organizowanym pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin i Lubelskiego Kuratora Oświaty. Spośród 85 prac nadesłanych z 48 gimnazjów, szkół i placówek wychowania pozaszkolnego z 10 województw jury postanowiło nagrodzić wśród pięciu najlepszych pracę Magdy! Nagrodą - poza wielką satysfakcją i dyplomem - jest tablet.

Magda - gratulujemy Ci serdecznie! Jesteśmy z Ciebie dumni! Pisz dalej i rozwijaj swój talent!


Wieczór Gier

data aktualizacji: 26 Listopada 2015

Nasza klasa (czyli 2A) wpadła na wspaniały pomysł uczczenia Andrzejek - zorganizowaliśmy wieczór gier planszowych. Odbył się on 25 listopada, kiedy to razem z paniami: Dorotą Kuczyńską i Elżbietą Żuk-Suską usiedliśmy przy planszach. Niektórzy, ćwiczyli się w technice origami i składali kolorowe kule. Impreza trwała ok. 3 godzin i zakończyła się pełnym sukcesem! Po zakończonej grze posprzątaliśmy po sobie, podziękowaliśmy paniom za opiekę i pomoc w organizacji i rozeszliśmy się do domów, pełni nadziei, że niedługo powtórzymy wieczór gier "bez prądu"
Magda P., kl. 2A


Ekologiczny autobus

data aktualizacji: 26 Listopada 2015

W piątek na 5 i 6 godzinie lekcyjnej nasza klasa, poszła na plac Konstytucji. Celem wyprawy było zwiedzenie ekologicznego autobusu, który jeździ po całej Polsce pokazując ludziom nowoczesną i prostą w obsłudze ekologię, która zapewni nam ciepło i bezpieczeństwo.
Magda P., kl. 2A


Pomagamy Dzieciom Przetrwać Zimę!

data aktualizacji: 24 Listopada 2015


Od dzisiaj mamy oficjalnie zarejestrowany sztab akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę i - jak co roku - rozpoczynamy wielką zbiórkę darów, które przed świętami Bożego Narodzenia trafią do potrzebujących mieszkańców naszego miasta. Każdy ma okazję pomóc drugiemu człowiekowi, więc może warto sprawić, by ktoś poczuł radość?... Zapraszamy każdego ucznia, nauczyciela i sympatyka naszej szkoły do włączenia się w akcję - jeśli każdy z nas przyniesie tylko jedną rzecz, to zbierzemy ich razem sporo!

Dary można przynosić do 8 grudnia - do opiekuna Samorządu Uczniowskiego - pani Agnieszki Lubowieckiej, wychowawców lub koordynatora akcji w ZSO nr 1 - pani wicedyrektor Magdaleny Skwarczyńskiej-Zuch.

 

Zbieramy trwałą żywność (np. cukier, mąka, olej, konserwy, makaron, bakalie, słodycze...), kosmetyki, środki czystości, książki, zabawki, ubrania.


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Następna >>