Aktualności

<< Poprzednia {pages} Następna >>

Wizyta na Politechnice Lubelskiej

data aktualizacji: 06 Lutego 2016

W czwartek, 4 lutego, klasa 2A wyruszyła na wycieczkę edukacyjną do Lublina. Pierwszym punktem programu była wizyta na Politechnice Lubelskiej. Gościliśmy w Laboratorium Programowania Systemów Inteligentnych i Komputerowych Technologii 3D w Instytucie Informatyki PL. Gimnazjaliści, w trzech salach, mogli zapoznać się z nowoczesnymi technologiami w zakresie urządzeń rzeczywistości wirtualnej oraz możliwości programowania. Dużą popularnością cieszyła się … przejażdżka kolejką górską – w hełmie do wirtualnej rzeczywistości. Skanerem 3D zeskanowana została twarz jednego z uczestników i na monitorze ukazał się trójwymiarowy obraz, który można wydrukować na drukarce 3D. Następnie odbył się pokaz działania inteligentnych robotów modułowych, na bazie LEGO MINDSTORMS. Maszyna krocząca w postaci trąbiącego słonia, czołg z kamerką nagrywającą w HD, czy robot stojący na dwóch kołach zrobiły takie wrażenie, że niektórzy już zaczęli myśleć o studiach na Politechnice. Po silnej dawce edukacyjnych wrażeń, udaliśmy się na lodowisko ICEMANIA, aby doskonalić jazdę na łyżwach podczas aktywnego wypoczynku.
Szkolny Klub Gier Planszowych

data aktualizacji: 03 Lutego 2016

W ubiegłą środę (27 lutego) pracownia fizyczna zamieniła się w salę gier planszowych, karcianych, strategicznych i innych. Stało się to za sprawą Karola Esko, Aleksandra Kołodzieja i Tomasza Wiśniewskiego. Wszyscy oni reprezentują Klub Fantastyki OBELISK z Miejskiego Ośrodka Kultury. Uczniowie pierwszej i drugiej klasy gimnazjum mieli okazję zagrać m. in. w Jungle Speed, Duchy, Zombiaki atakują, Palce w pralce czy Ługa Buga. Wszyscy świetnie się bawili, a niektórzy zamierzają wziąć udział w Feriach z fantastyką w MOK-u.
Szkolny Klub Fotograficzny

data aktualizacji: 28 Stycznia 2016

Od 15 stycznia w holu naszego liceum możemy oglądać kolejną wystawę zdjęć wykonanych przez członków Szkolnego Klubu Fotograficznego, do którego dołączyli uczniowie Gimnazjum nr 2.  W styczniowej  wystawie możecie podziwiać piękne portrety autorstwa Jakuba Bodysa, Marka Miłosza, Aleksandry Jankowskiej i Eweliny Sionkowskiej.

Życząc przyjemnych wrażeń estetycznych w czasie oglądania wystawy, przypominamy o spotkaniach naszego klubu fotograficznego w poniedziałki, środy i piątki - szczegółowych informacji udziela opiekun klubu p. Dorota Stępniak.


Zebranie z rodzicami

data aktualizacji: 22 Stycznia 2016

Uwaga rodzice!

Dnia 28 stycznia 2016 r. (czwartek) o godzinie 17:30 w Gimnazjum nr 2 odbędą się zebrania z Rodzicami.

klasawychowawcasala
1Ap. Łukasz Czemerys
015A
2Ap. Dorota Kuczyńska104A

  • Dyżur wszystkich nauczycieli do godziny 19.00
  • Spotkanie Rady Rodziców Gimnazjum Nr 2 o godz. 18.15 w sali 015A


Realizujemy projekt ARR - Embargo

data aktualizacji: 19 Stycznia 2016

DSC05169.JPGOd początku stycznia nasza szkoła w sposób szczególny zachęca uczniów do jedzenia jabłek! W związku z udziałem Gimnazjum nr 2 w realizacji projektu Embargo,dbamy o zdrowe odżywianie się - podczas przerw jemy jabłka, które są dostępne w każdej sali lekcyjnej i w wiklinowych koszach przy stoliku dyżurnych. Jabłkowa akcja cieszy się wielką popularnością wśród uczniów, dając im wiele radości! 


Wesołych Świąt

data aktualizacji: 22 Grudnia 2015


Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, wypełnionych radością i dobrem. Niezapomnianych spotkań rodzinnych i odkrywania wciąż na nowo pięknych świątecznych tradycji.

Dla wszystkich Uczniów naszej szkoły i ich Rodziców -

Dyrektor wraz z gronem pedagogicznym

 


Podziękowanie za udział w akcji charytatywnej na rzecz dzieci

data aktualizacji: 17 Grudnia 2015

W dniach 26 listopada- 4 grudnia 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 przy wsparciu uczniów Gimnazjum nr 2 oraz II LO w Świdniku wraz z nauczycielami przeprowadzili zbiórkę na rzecz Placówki Opieki nad Dzieckiem i Rodziną „Nasz Dom” w Rybczewicach.

Uczniowie przynosili środki czystości (mydła, pasty do zębów, szampony, płyny itp.), zeszyty, kartony, kolorowy papier, długopisy, ołówki, taśmy bezbarwne, gumki, temperówki, farby, kredki, książki, gry.

16 grudnia naszą szkołę odwiedziła pani Małgorzata Gigilewicz, dyrektor ośrodka, której przekazaliśmy zebrane rzeczy. Pani dyrektor w imieniu wychowanków oraz pracowników placówki wyraziła wdzięczność za przeprowadzenie zbiórki i ofiarność.

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom Szkoły Podstawowej nr 4, Gimnazjum nr 2 oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Świdniku za włącznie się do naszej akcji.

Agnieszka Lubowiecka
Mikołajki w klasie 2A

data aktualizacji: 15 Grudnia 2015

4 grudnia w klasie 2A zagościli pomocnicy Mikołaja: Śnieżynka i Elf. Rozdawali, wcześniej przygotowane, prezenty. Obdarowywani rozwiązywali zagadki i wykonywali różnorodne zadania. Można było już poczuć świąteczną atmosferę...
Ostatni etap Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Anny Kamieńskiej - został rozstrzygnięty!

data aktualizacji: 02 Grudnia 2015

Niedawno przekazywaliśmy radosną wiadomość o gminnym etapie konkursu - dzisiaj poznaliśmy wyniki ostatniego etapu Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Anny Kamieńskiej.
2 XII 2015 r. w Miejsko - Powiatowej Bibliotece w Świdniku odbył się finał Konkursu, w którym wzięli udział zwycięzcy eliminacji gminnych. Uczniowie reprezentujący Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 - ze Szkoły Podstawowej nr 4 i Gimnazjum nr 2 - mimo silnej konkurencji, zostali wyłonieni przez jury jako najlepsi recytatorzy: 

 1. W kategorii uczniów szkół podstawowych kl. I-III

  •  I miejsce zajął –  Mateusz Fałdyga z kl. 3a (przygotowany przez p. Annę Lal)

  2. W kategorii uczniów szkół podstawowych klas IV – VI

  •  II miejsce –  zdobyła Milena Binięda z kl. 6a (przygotowana przez p. Beatę Nadgrodkiewicz)

  3. W kategorii młodzieży gimnazjalnej

  •  I miejsce –  przyznano Adamowi Fałdydze z kl. 2A (przygotowanemu przez p. Agnieszkę Lubowiecką).

  Gorące gratulacje dla naszych recytatorów i ich nauczycieli! Jesteśmy z Was dumni! Życzymy Wam, abyście z radością rozwijali swoje talenty.


IV Powiatowy Konkurs Informatyczny

data aktualizacji: 01 Grudnia 2015

24 listopada w IV Powiatowym Konkursie Informatycznym, organizowanym przez PCEZ w Świdniku, Gimnazjum Nr 2 reprezentowali: Wojciech Delekta, Kamil Młynarczyk oraz Kacper Najda. Nasi uczniowie rozpoczęli naukę informatyki dopiero w tym roku szkolnym, a konkurowali z kolegami z innych gimnazjów, którzy byli już po rocznym kursie. Najlepiej tajniki nowego przedmiotu zgłębił Kacper Najda, który w konkursie zajął piąte miejsce.


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Następna >>