Aktualności

<< Poprzednia {pages} Następna >>

Magda Płońska- laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego!

data aktualizacji: 29 Listopada 2015

Z ogromną radością dzielimy się informacją o kolejnym sukcesie literackim naszej uczennicy - Magdaleny Płońskiej z kl. 2A - tym razem w I Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Święty Mikołaj w oczach współczesnych dzieci i młodzieży - I ty możesz zostać św. Mikołajem" organizowanym pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin i Lubelskiego Kuratora Oświaty. Spośród 85 prac nadesłanych z 48 gimnazjów, szkół i placówek wychowania pozaszkolnego z 10 województw jury postanowiło nagrodzić wśród pięciu najlepszych pracę Magdy! Nagrodą - poza wielką satysfakcją i dyplomem - jest tablet.

Magda - gratulujemy Ci serdecznie! Jesteśmy z Ciebie dumni! Pisz dalej i rozwijaj swój talent!


Wieczór Gier

data aktualizacji: 26 Listopada 2015

Nasza klasa (czyli 2A) wpadła na wspaniały pomysł uczczenia Andrzejek - zorganizowaliśmy wieczór gier planszowych. Odbył się on 25 listopada, kiedy to razem z paniami: Dorotą Kuczyńską i Elżbietą Żuk-Suską usiedliśmy przy planszach. Niektórzy, ćwiczyli się w technice origami i składali kolorowe kule. Impreza trwała ok. 3 godzin i zakończyła się pełnym sukcesem! Po zakończonej grze posprzątaliśmy po sobie, podziękowaliśmy paniom za opiekę i pomoc w organizacji i rozeszliśmy się do domów, pełni nadziei, że niedługo powtórzymy wieczór gier "bez prądu"
Magda P., kl. 2A


Ekologiczny autobus

data aktualizacji: 26 Listopada 2015

W piątek na 5 i 6 godzinie lekcyjnej nasza klasa, poszła na plac Konstytucji. Celem wyprawy było zwiedzenie ekologicznego autobusu, który jeździ po całej Polsce pokazując ludziom nowoczesną i prostą w obsłudze ekologię, która zapewni nam ciepło i bezpieczeństwo.
Magda P., kl. 2A


Pomagamy Dzieciom Przetrwać Zimę!

data aktualizacji: 24 Listopada 2015


Od dzisiaj mamy oficjalnie zarejestrowany sztab akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę i - jak co roku - rozpoczynamy wielką zbiórkę darów, które przed świętami Bożego Narodzenia trafią do potrzebujących mieszkańców naszego miasta. Każdy ma okazję pomóc drugiemu człowiekowi, więc może warto sprawić, by ktoś poczuł radość?... Zapraszamy każdego ucznia, nauczyciela i sympatyka naszej szkoły do włączenia się w akcję - jeśli każdy z nas przyniesie tylko jedną rzecz, to zbierzemy ich razem sporo!

Dary można przynosić do 8 grudnia - do opiekuna Samorządu Uczniowskiego - pani Agnieszki Lubowieckiej, wychowawców lub koordynatora akcji w ZSO nr 1 - pani wicedyrektor Magdaleny Skwarczyńskiej-Zuch.

 

Zbieramy trwałą żywność (np. cukier, mąka, olej, konserwy, makaron, bakalie, słodycze...), kosmetyki, środki czystości, książki, zabawki, ubrania.


Gramy w szachy!!!

data aktualizacji: 21 Listopada 2015

W czwartek (19.11.2015r.) od godziny 10. do 13. w MOK'u miał miejsce turniej szachowy. Nasze gimnazjum wysłało na niego czteroosobową delegację pod opieką pana Piotra Jusińskiego, byli to: Magdalena Płońska, Adam Fałdyga, Wojciech Delekta  i Sebastian Jakubas. Każda delegacja dostała w prezencie za udział słodki upominek.
Adam Fałdyga znów wśród najlepszych recytatorów - XIX Jesienny Konkurs Recytatorski

data aktualizacji: 20 Listopada 2015

18 listopada w Turnieju Międzypowiatowym XIX Jesiennego Konkursu Recytatorskiego "Świat jest teatrem" jury doceniło talent Adama Fałdygi i po wysłuchaniu 91  recytatorów z powiatu lubelskiego grodzkiego i ziemskiego oraz z powiatu świdnickiego przyznało mu jedną z 9 nagród i nominacji do Turnieju Wojewódzkiego. W dniach 25 - 26 listopada Adam będzie reprezentował powiat świdnicki w Wojewódzkim Ośrodku Kultury.

Adamie - gratulujemy Ci bardzo serdecznie i życzymy powodzenia w kolejnym etapie! Gratulacje i podziękowania należą się również pani Agnieszce Lubowieckiej, pod kierunkiem której pracuje Adam.

Adamie - gratulujemy Ci bardzo serdecznie i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!


Najwyższe miejsca dla naszych uczniów w konkursie fotograficznym!

data aktualizacji: 20 Listopada 2015

Z wielką radością przyjęliśmy informację o wynikach organizowanego przez Gimnazjum nr 3 w Świdniku międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego ZATRZYMAJ MIASTO W KADRZE.

W kategorii wiekowej 13 - 15 lat:

  • I miejsce zajęła Ewelina Sionkowska (kl. 2A),
  • II miejsce zajął Marek Miłosz (kl. 2A).

 Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunowi - panu Łukaszowi Czemerysowi!


Wyniki Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Anny Kamieńskiej

data aktualizacji: 18 Listopada 2015

Wyniki Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Anny Kamieńskiej - nagrody dla naszych uczniów!

  Z wielką radością dzielimy się informacją o kolejnych sukcesach uczniów naszej szkoły - tym razem recytatorskich. 16 XI w Miejsko - Powiatowej Bibliotece w Świdniku odbyły się gminne eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Anny Kamieńskiej. Jury, po wysłuchaniu wszystkich recytatorów, postanowiło przyznać najwyższe miejsca we wszystkich kategoriach uczniom Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 - ze Szkoły Podstawowej nr 4 i Gimnazjum nr 2:

 1. W kategorii uczniów szkół podstawowych kl. I-III

  •  I miejsce –  Mateusz Fałdyga z kl. 3a (przygotowany przez p. Annę Lal)

  2. W kategorii uczniów szkół podstawowych klas IV – VI

  •  I miejsce –  Milena Binięda z kl. 6a (przygotowana przez p. Beatę Nadgrodkiewicz)

  3. W kategorii młodzieży gimnazjalnej

  •  I miejsce –  Adam Fałdyga z kl. 2A (przygotowany przez p. Agnieszkę Lubowiecką).

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom i ich opiekunom! Życzymy Wam kolejnych sukcesów!


Scrabble w szkole

data aktualizacji: 15 Listopada 2015

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy 2A zakwalifikowali się do programu "Scrabble w szkole". Co miesiąc będziemy rozwiązywać zadania, a tym samym wzbogacać słownictwo:). Czekamy, na wysłany przez organizatorów programu, zestaw do gry w "Scrabble". Zadanie listopadowe dotyczy piłki nożnej. Trzymajcie za nas kciuki!
http://www.scrabblewszkole.pl/wyniki-zadania-startowego-2/


Święto Niepodległości

data aktualizacji: 09 Listopada 2015

 DSC_0584.JPG  11 listopada to bardzo ważna data w historii naszego narodu. Nasi pradziadkowie w 1918 roku, po 123 latach zaborów, wywalczyli dla nas wolność. Dzięki Nim dzisiaj żyjemy w niepodległej Polsce. Możemy rozmawiać po polsku, możemy śpiewać hymn narodowy… Tę prawdę podczas uroczystego apelu z okazji Święta Niepodległości przypomniał nam dyrektor naszej szkoły – p. Ryszard Borowiec. O tej prawdzie mówili również uczniowie, którzy przygotowali część artystyczną. Refleksje o Polsce i wolności wyśpiewał także chór Canto, który pod kierukniem p. Ewy Bieniek przygotował oprawę muzyczną uroczystości. Niech dzisiejszy apel będzie dla nas wszystkich zachętą do udziału w miejskich obchodach Święta Niepodległości w dniu 11 listopada. 


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Następna >>