Aktualności

<< Poprzednia {pages} Następna >>

Gramy w szachy!!!

data aktualizacji: 21 Listopada 2015

W czwartek (19.11.2015r.) od godziny 10. do 13. w MOK'u miał miejsce turniej szachowy. Nasze gimnazjum wysłało na niego czteroosobową delegację pod opieką pana Piotra Jusińskiego, byli to: Magdalena Płońska, Adam Fałdyga, Wojciech Delekta  i Sebastian Jakubas. Każda delegacja dostała w prezencie za udział słodki upominek.
Adam Fałdyga znów wśród najlepszych recytatorów - XIX Jesienny Konkurs Recytatorski

data aktualizacji: 20 Listopada 2015

18 listopada w Turnieju Międzypowiatowym XIX Jesiennego Konkursu Recytatorskiego "Świat jest teatrem" jury doceniło talent Adama Fałdygi i po wysłuchaniu 91  recytatorów z powiatu lubelskiego grodzkiego i ziemskiego oraz z powiatu świdnickiego przyznało mu jedną z 9 nagród i nominacji do Turnieju Wojewódzkiego. W dniach 25 - 26 listopada Adam będzie reprezentował powiat świdnicki w Wojewódzkim Ośrodku Kultury.

Adamie - gratulujemy Ci bardzo serdecznie i życzymy powodzenia w kolejnym etapie! Gratulacje i podziękowania należą się również pani Agnieszce Lubowieckiej, pod kierunkiem której pracuje Adam.

Adamie - gratulujemy Ci bardzo serdecznie i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!


Najwyższe miejsca dla naszych uczniów w konkursie fotograficznym!

data aktualizacji: 20 Listopada 2015

Z wielką radością przyjęliśmy informację o wynikach organizowanego przez Gimnazjum nr 3 w Świdniku międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego ZATRZYMAJ MIASTO W KADRZE.

W kategorii wiekowej 13 - 15 lat:

  • I miejsce zajęła Ewelina Sionkowska (kl. 2A),
  • II miejsce zajął Marek Miłosz (kl. 2A).

 Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunowi - panu Łukaszowi Czemerysowi!


Wyniki Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Anny Kamieńskiej

data aktualizacji: 18 Listopada 2015

Wyniki Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Anny Kamieńskiej - nagrody dla naszych uczniów!

  Z wielką radością dzielimy się informacją o kolejnych sukcesach uczniów naszej szkoły - tym razem recytatorskich. 16 XI w Miejsko - Powiatowej Bibliotece w Świdniku odbyły się gminne eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Anny Kamieńskiej. Jury, po wysłuchaniu wszystkich recytatorów, postanowiło przyznać najwyższe miejsca we wszystkich kategoriach uczniom Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 - ze Szkoły Podstawowej nr 4 i Gimnazjum nr 2:

 1. W kategorii uczniów szkół podstawowych kl. I-III

  •  I miejsce –  Mateusz Fałdyga z kl. 3a (przygotowany przez p. Annę Lal)

  2. W kategorii uczniów szkół podstawowych klas IV – VI

  •  I miejsce –  Milena Binięda z kl. 6a (przygotowana przez p. Beatę Nadgrodkiewicz)

  3. W kategorii młodzieży gimnazjalnej

  •  I miejsce –  Adam Fałdyga z kl. 2A (przygotowany przez p. Agnieszkę Lubowiecką).

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom i ich opiekunom! Życzymy Wam kolejnych sukcesów!


Scrabble w szkole

data aktualizacji: 15 Listopada 2015

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy 2A zakwalifikowali się do programu "Scrabble w szkole". Co miesiąc będziemy rozwiązywać zadania, a tym samym wzbogacać słownictwo:). Czekamy, na wysłany przez organizatorów programu, zestaw do gry w "Scrabble". Zadanie listopadowe dotyczy piłki nożnej. Trzymajcie za nas kciuki!
http://www.scrabblewszkole.pl/wyniki-zadania-startowego-2/


Święto Niepodległości

data aktualizacji: 09 Listopada 2015

 DSC_0584.JPG  11 listopada to bardzo ważna data w historii naszego narodu. Nasi pradziadkowie w 1918 roku, po 123 latach zaborów, wywalczyli dla nas wolność. Dzięki Nim dzisiaj żyjemy w niepodległej Polsce. Możemy rozmawiać po polsku, możemy śpiewać hymn narodowy… Tę prawdę podczas uroczystego apelu z okazji Święta Niepodległości przypomniał nam dyrektor naszej szkoły – p. Ryszard Borowiec. O tej prawdzie mówili również uczniowie, którzy przygotowali część artystyczną. Refleksje o Polsce i wolności wyśpiewał także chór Canto, który pod kierukniem p. Ewy Bieniek przygotował oprawę muzyczną uroczystości. Niech dzisiejszy apel będzie dla nas wszystkich zachętą do udziału w miejskich obchodach Święta Niepodległości w dniu 11 listopada. 


Weź udział w XIII Biegach Niepodległości!

data aktualizacji: 08 Listopada 2015

biegi.jpgJak każdego roku, zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w XIII Biegach Niepodległości w dniu 11 listopada - tutaj liczą się chęci i udział, a nie wynik! Zgłoszenia przyjmują nauczyciele wychowania fizycznego, nauczyciele poinstruują Was, co dokładnie trzeba zrobić, aby wziąć udział w biegu. Szczegółowy program przedstawiony jest na plakacie. Zatem: do zobaczenia na linii startu już w najbliższą środę!


Wycieczka do Lublina

data aktualizacji: 05 Listopada 2015

Dnia 26 października 2015 roku klasa 2A gimnazjum pojechała na wycieczkę do Lublina. Jej celem było zwiedzenie Bazyliki oo. Dominikanów, która stanowi Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, zwiedzenie Teatru im. Juliusza Osterwy oraz przejście lubelskiej trasy podziemnej. (...) 

Magda P., Kacper N.


więcej


"O tym nie można zapomnieć... Spotkanie z kobietami, które przeszły piekło Ravensbruck"

data aktualizacji: 01 Listopada 2015

mok-15-15.jpg 23 października uczniowie naszego gimnazjum, na zaprosznie organizatora - II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, uczestniczyli w Miejskim Ośrodku Kultury w niezwykłym spotkaniu z więźniarkami KL Ravensbruck. Goszczące w naszym mieście kobiety opowiadały dramatyczne historie swojego życia, ale nie zapominały, by zwrócić się do młodzieży i przypomnieć młodym ludziom, że wolność jest bardzo cennym darem, a przyjaźń jest ważniejsza od najlepszych dóbr materialnych. To było niezapomniane spotkanie...


Sprzątanie grobów

data aktualizacji: 01 Listopada 2015

W ostatnim tygodniu października jak co roku uczniowie Gimnazjum nr 2 pamiętają o grobach lotników na świdnickim cmentarzu. To czas porządkowania, zapalenia zniczy, chwili zadumy... Nie zabrakło także czasu, żeby odwiedzić groby swoich bliskich ...

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Następna >>