Życzenia Świąteczne

data aktualizacji: 13 Kwietnia 2017

1 Niech nadchodzące dni Triduum Paschalnego i Zmartwychwstania Pańskiego wypełnią nasze życie nadzieją, która nie gaśnie, dobrocią, której nigdy nie zabraknie i bliskością, która jest prawdziwa. Pięknych spotkań w gronie rodzinnym i wspólnego przeżywania Świąt Wielkiej Nocy wszystkim Uczniom i ich Rodzicom, Absolwentom, Nauczycielom, Pracownikom i sympatykom naszej szkoły

życzy
                                                                                     Ryszard Borowiec

dyrektor
                                                                                                                 Gimnazjum nr 2 im. Lotników Polskich
                                                                                         w Świdniku

Spotkanie przedświąteczne

data aktualizacji: 13 Kwietnia 2017

1 W ostatni dzień nauki przed Świętami Wielkanocnymi w atmosferę Triduum Paschalnego i Tajemnicę Zmartwychwstania wprowadzili nas uczniowie, którzy wspólnie z p. Izabelą Olech-Bąk przygotowali dla wszystkich uczniów i nauczycieli piękne przedświąteczne spotkanie.

Informacja dotycząca dni wolnych od zajęć dydaktycznych

data aktualizacji: 13 Kwietnia 2017

Dni 13, 14 i 18 kwietnia 2017 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych dla wszystkich uczniów - w związku z feriami świątecznymi.

W dniach 19, 20 i 21 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy trzeciej gimnazjum przystępują do egzaminu gimnazjalnego i w związku z tym uczniowie klasy pierwszej i drugiej w te dni również nie mają zajęć dydaktycznych.

Zajęcia dydaktyczne w gimnazjum po przerwie świątecznej i egzaminach rozpoczynają się w poniedziałek 24 kwietnia 2017 r.

Co w sporcie piszczy? - czyli Gimnazjada

data aktualizacji: 07 Kwietnia 2017

1 Nasza drużyna zajęła IV miejsce w powiecie w rozgrywkach piłki nożnej w ramach Gimnazjady. Gratulujemy zawodnikom i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach!

Literacki prima aprilis

data aktualizacji: 04 Kwietnia 2017

1 Podczas organizowanego w naszej szkole - wspólnie z II Liceum Ogólnokształcącym - jak każdego roku - literackiego primaaprilisowego przebierania się, klasa 3A była bezkonkurencyjna! Przebrali się wszyscy, na czele z wychowawczynią - Panią Dorotą Kuczyńską i absolutnie nikt nie miał wątpliwości, że ta klasa stanowi idealnie dobrany zespół: wszyscy przebrali się zgodnie z wybranym wspólnie motywem - a jakim, to przekonajcie się sami  - dowód znajdziecie na zdjęciu! Nic zatem dziwnego, że 3A zasłużyła na specjalną nagrodę przyznaną przez jury konkursu na najlepiej przebraną klasę. Fantastyczne były też przebrania uczniów klasy drugiej i pierwszej. 2
Gratulujemy każdemu, kogo choć odrobinę poniosła fantazja!

Mateusz Korzeniowski w ścisłej czołówce najlepszych informatyków - gimnazjalistów w Polsce!

data aktualizacji: 21 Marca 2017

1 Uczeń pani Urszuli Schab z klasy 3A - Mateusz Korzeniowski - pokonał drugi etap ogólnopolskiego konkursu "InfoSukces" organizowanego przez Wydział Elektrotechniki Elektroniki Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej pod patronatem Kuratora Oświaty. Nasz gimnazjalista znalazł się więc w ścisłej czołówce laureatów!
Etap trzeci wyłoni najlepszych z najlepszych - czekamy na ostateczne wyniki i ściskamy kciuki!

data aktualizacji: 20 Marca 2017

Zapraszamy rodziców na zebrania z wychowawcami klas w dniu 23 marca 2017 r. na godz. 17.00.

Zachęcamy Rodziców do indywidualnych rozmów z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów - nauczyciele pełnią dyżur w godz. 17.00 - 19.00.

klasa  wychowawca  sala
 1A  p. Edyta Walczak
 2A  p. Łukasz Czemerys
 3A  p. Dorota Kuczyńska

Kolejny sukces recytatorski Adama Fałdygi!

data aktualizacji: 17 Marca 2017

1 Serdecznie gratulujemy Adamowi Fałdydze z kl. 3A zdobycia III miejsca w XXI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące w Świdniku pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty!
Adamie - gratulacje! I powodzenia w kolejnych konkursach żywego słowa!

Dzień Liczby PI

data aktualizacji: 17 Marca 2017

1 14 marca 2017r. na zaproszenie klas matematycznych II Liceum Ogólnokształcącego, uczniowie klasy 3A uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Politechniki Lubelskiej. Prodziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki dr inż. Paweł Mazurek przedstawił informacje dotyczące kierunków studiów, a studenci opowiedzieli o życiu studenckim. Po spotkaniu w auli młodzież w holu szkoły obejrzała dzieła studentów: łazik marsjański, dron, rękawicę mechatroniczną i inne urządzenia przywiezione przez studentów z Kół Naukowych PL. To był dzień pełen wrażeń!

Sukces naszego ucznia w konkursie informatycznym!

data aktualizacji: 15 Marca 2017

1 Z radością informujemy, że uczeń kl. 3A - Mateusz Korzeniowski, przygotowany przez p. Urszulę Schab, zakwalifikował się do drugiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "InfoSukces" organizowanego przez Wydział Elektrotechniki Elektroniki Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnych etapach!!!!
Tutaj link do listy zakwalifikowanych.