Aktualności

<< Poprzednia {pages} Następna >>

Literacki prima aprilis

data aktualizacji: 04 Kwietnia 2017

1 Podczas organizowanego w naszej szkole - wspólnie z II Liceum Ogólnokształcącym - jak każdego roku - literackiego primaaprilisowego przebierania się, klasa 3A była bezkonkurencyjna! Przebrali się wszyscy, na czele z wychowawczynią - Panią Dorotą Kuczyńską i absolutnie nikt nie miał wątpliwości, że ta klasa stanowi idealnie dobrany zespół: wszyscy przebrali się zgodnie z wybranym wspólnie motywem - a jakim, to przekonajcie się sami  - dowód znajdziecie na zdjęciu! Nic zatem dziwnego, że 3A zasłużyła na specjalną nagrodę przyznaną przez jury konkursu na najlepiej przebraną klasę. Fantastyczne były też przebrania uczniów klasy drugiej i pierwszej. 2
Gratulujemy każdemu, kogo choć odrobinę poniosła fantazja!


Mateusz Korzeniowski w ścisłej czołówce najlepszych informatyków - gimnazjalistów w Polsce!

data aktualizacji: 21 Marca 2017

1 Uczeń pani Urszuli Schab z klasy 3A - Mateusz Korzeniowski - pokonał drugi etap ogólnopolskiego konkursu "InfoSukces" organizowanego przez Wydział Elektrotechniki Elektroniki Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej pod patronatem Kuratora Oświaty. Nasz gimnazjalista znalazł się więc w ścisłej czołówce laureatów!
Etap trzeci wyłoni najlepszych z najlepszych - czekamy na ostateczne wyniki i ściskamy kciuki!


Zebrania z rodzicami

data aktualizacji: 20 Marca 2017

Zapraszamy rodziców na zebrania z wychowawcami klas w dniu 23 marca 2017 r. na godz. 17.00.

Zachęcamy Rodziców do indywidualnych rozmów z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów - nauczyciele pełnią dyżur w godz. 17.00 - 19.00.

 klasa  wychowawca  sala
 1A  p. Edyta Walczak
 013A
 2A  p. Łukasz Czemerys
 015A
 3A  p. Dorota Kuczyńska
 104A


Kolejny sukces recytatorski Adama Fałdygi!

data aktualizacji: 17 Marca 2017

1 Serdecznie gratulujemy Adamowi Fałdydze z kl. 3A zdobycia III miejsca w XXI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące w Świdniku pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty!
Adamie - gratulacje! I powodzenia w kolejnych konkursach żywego słowa!


Dzień Liczby PI

data aktualizacji: 17 Marca 2017

1 14 marca 2017r. na zaproszenie klas matematycznych II Liceum Ogólnokształcącego, uczniowie klasy 3A uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Politechniki Lubelskiej. Prodziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki dr inż. Paweł Mazurek przedstawił informacje dotyczące kierunków studiów, a studenci opowiedzieli o życiu studenckim. Po spotkaniu w auli młodzież w holu szkoły obejrzała dzieła studentów: łazik marsjański, dron, rękawicę mechatroniczną i inne urządzenia przywiezione przez studentów z Kół Naukowych PL. To był dzień pełen wrażeń!


Sukces naszego ucznia w konkursie informatycznym!

data aktualizacji: 15 Marca 2017

1 Z radością informujemy, że uczeń kl. 3A - Mateusz Korzeniowski, przygotowany przez p. Urszulę Schab, zakwalifikował się do drugiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "InfoSukces" organizowanego przez Wydział Elektrotechniki Elektroniki Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnych etapach!!!!
Tutaj link do listy zakwalifikowanych.


Randka z książką

data aktualizacji: 17 Lutego 2017

W słoneczne walentynkowe przedpołudnie klasa 3A z p. A. Lubowiecką wybrała się na lekcję biblioteczną do Miejsko- Powiatowej Biblioteki Publicznej w Świdniku. Zajęcia zatytułowano „Randka w ciemno z książką”.

Na wstępie pani bibliotekarka przypomniała nam o książkach, które poznawaliśmy w dzieciństwie. Była to podróż sentymentalna w świat Zakochanego Kundla, Zygzaka McQueena czy Kopciuszka.

Następnie w duetach wcieliliśmy się w postacie filmowe i literackie, m.in. w Romea i Julię, Muminka i Pannę Migotkę, Kena i Barbie, Smoczycę i Osła. Każda z par odegrała zabawną scenkę. Nieco później zaproponowano nam wykonanie własnej kartki walentynkowej.

Okazało się, że jesteśmy bardzo kreatywni. Dwie uczennice – Julia Leśniak i Zuzia Krzeszowiec- stworzyły prace, które zostały nagrodzone pluszowymi serduszkami.

Po pełnej śmiechu i radości wizycie w bibliotece, udaliśmy się na lekcje. Mamy nadzieję, że ponownie odwiedzimy to miejsce.

https://www.facebook.com/BibliotekawSwidniku/posts/1248338695253271


Tytuły finalistów w Konkursie Kuratoryjnym dla naszych uczniów!

data aktualizacji: 16 Lutego 2017

1 Serdecznie gratulujemy naszym uczniom - Jarosławowi Leśnemu (1A) i Markowi Miłoszowi (3A) uzyskania tytułu finalisty w Kuratoryjnym Konkursie Ortograficznym. Jesteśmy z Was dumni!

Gratulujemy również nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu - p. Agnieszce Lubowieckiej i p. Magdalenie Kołodyńskiej!


Spacery Świdnickie

data aktualizacji: 16 Lutego 2017

1
14 lutego klasa 2A reprezentująca nasze gimnazjum uczestniczyła w miejskich obchodach 35. rocznicy Spacerów Świdnickich. Po uroczystościach przy pomniku upamiętniającym wydarzenia sprzed lat przeszliśmy wspólnie z uczniami ze świdnickich szkół i mieszkańcami miasta ulicą Niepodległości trzymając nad głowami białe i czerwone karty i tworząc w ten sposób żywą flagę w barwach narodowych. Kolejne wydarzenia rocznicowe miały miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury - były to spotkania z zaproszonymi gośćmi, Spaceriada - turniej wiedzy, w którym zwyciężyło II LO (z naszego ZSO nr 1) i wieczorny koncert.

fot. źródło: www.swidnik.pl


Program Insta.Ling dla Szkół - znowu dla nas!

data aktualizacji: 06 Lutego 2017

instaling Szkoły wchodzące w skład naszego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 (Szkoła Podstawowa nr 4, Gimnazjum nr 2 i II Liceum Ogólnokształcące) brały udział w VII Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół. Z programu regularnie korzysta 60000 uczniów z całej Polski oraz 3000 nauczycieli języka polskiego, angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. W SP4 uczniowie p. Agnieszki Lubowieckiej uczyli się polskiej ortografii, a w Gimnazjum nr 2 i II LO - angielskiego słownictwa (u pań Jadwigi Kopniak i Edyty Walczak).
Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z omawianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców. Oczywiście, zamierzamy brać udział w kolejnych edycjach programu !


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Następna >>