Aktualności

<< Poprzednia {pages} Następna >>

Randka z książką

data aktualizacji: 17 Lutego 2017

W słoneczne walentynkowe przedpołudnie klasa 3A z p. A. Lubowiecką wybrała się na lekcję biblioteczną do Miejsko- Powiatowej Biblioteki Publicznej w Świdniku. Zajęcia zatytułowano „Randka w ciemno z książką”.

Na wstępie pani bibliotekarka przypomniała nam o książkach, które poznawaliśmy w dzieciństwie. Była to podróż sentymentalna w świat Zakochanego Kundla, Zygzaka McQueena czy Kopciuszka.

Następnie w duetach wcieliliśmy się w postacie filmowe i literackie, m.in. w Romea i Julię, Muminka i Pannę Migotkę, Kena i Barbie, Smoczycę i Osła. Każda z par odegrała zabawną scenkę. Nieco później zaproponowano nam wykonanie własnej kartki walentynkowej.

Okazało się, że jesteśmy bardzo kreatywni. Dwie uczennice – Julia Leśniak i Zuzia Krzeszowiec- stworzyły prace, które zostały nagrodzone pluszowymi serduszkami.

Po pełnej śmiechu i radości wizycie w bibliotece, udaliśmy się na lekcje. Mamy nadzieję, że ponownie odwiedzimy to miejsce.

https://www.facebook.com/BibliotekawSwidniku/posts/1248338695253271


Tytuły finalistów w Konkursie Kuratoryjnym dla naszych uczniów!

data aktualizacji: 16 Lutego 2017

1 Serdecznie gratulujemy naszym uczniom - Jarosławowi Leśnemu (1A) i Markowi Miłoszowi (3A) uzyskania tytułu finalisty w Kuratoryjnym Konkursie Ortograficznym. Jesteśmy z Was dumni!

Gratulujemy również nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu - p. Agnieszce Lubowieckiej i p. Magdalenie Kołodyńskiej!


Spacery Świdnickie

data aktualizacji: 16 Lutego 2017

1
14 lutego klasa 2A reprezentująca nasze gimnazjum uczestniczyła w miejskich obchodach 35. rocznicy Spacerów Świdnickich. Po uroczystościach przy pomniku upamiętniającym wydarzenia sprzed lat przeszliśmy wspólnie z uczniami ze świdnickich szkół i mieszkańcami miasta ulicą Niepodległości trzymając nad głowami białe i czerwone karty i tworząc w ten sposób żywą flagę w barwach narodowych. Kolejne wydarzenia rocznicowe miały miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury - były to spotkania z zaproszonymi gośćmi, Spaceriada - turniej wiedzy, w którym zwyciężyło II LO (z naszego ZSO nr 1) i wieczorny koncert.

fot. źródło: www.swidnik.pl


Program Insta.Ling dla Szkół - znowu dla nas!

data aktualizacji: 06 Lutego 2017

instaling Szkoły wchodzące w skład naszego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 (Szkoła Podstawowa nr 4, Gimnazjum nr 2 i II Liceum Ogólnokształcące) brały udział w VII Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół. Z programu regularnie korzysta 60000 uczniów z całej Polski oraz 3000 nauczycieli języka polskiego, angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. W SP4 uczniowie p. Agnieszki Lubowieckiej uczyli się polskiej ortografii, a w Gimnazjum nr 2 i II LO - angielskiego słownictwa (u pań Jadwigi Kopniak i Edyty Walczak).
Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z omawianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców. Oczywiście, zamierzamy brać udział w kolejnych edycjach programu !


Zebranie z Rodzicami uczniów kl. 3A

data aktualizacji: 31 Stycznia 2017

Zapraszamy Rodziców uczniów klasy 3A na zebranie z wychowawcą klasy w środę 8 lutego 2017 r.
Zebranie odbędzie się w sali 104A o godz. 17.00.


Kulturalnie i aktywnie

data aktualizacji: 14 Stycznia 2017

We wtorek 10 stycznia 2017 roku klasa 2a z wychowawcą, panem Łukaszem Czemerysem, i panią Agnieszką Lubowiecką wyjechała na wycieczkę do Lublina.

W planach mieliśmy oglądanie spektaklu pt. „Balladyna” oraz wspólną zabawę w parku trampolin „Mania Skakania”.

„Balladyna” – sztuka napisana przez Juliusza Słowackiego- to nasza lektura szkolna, która dzięki profesjonalnej grze aktorów ze słupskiego Teatru Nowego jeszcze bardziej nas zachwyciła.  

Po spektaklu udaliśmy się do parku trampolin - „Mania Skakania”. Do naszej dyspozycji były: dodgeball arena - czyli trampolinowe boisko do zbijaka i siatkówki, trampoliny z koszami, strefa trampolin do skoków do basenu wypełnionego gąbkami i zjazd tyrolski.

Wszystkim uczniom bardzo podobała się ta wyprawa.

Z niecierpliwością czekamy na następny wyjazd.

 

Wiktoria Puch, kl. 2a
Konkurs czytelniczy

data aktualizacji: 10 Stycznia 2017

  „Książki są najlepszym przyjacielem człowieka, ponieważ czytamy je tylko wtedy, kiedy mamy na to ochotę, a one milczą, kiedy myślimy o czymś innym. Zawsze dają i nigdy o nic nie proszą.”

( Baron von Munchhausen )


Biblioteka szkolna zaprasza uczniów naszego gimnazjum do udziału w konkursie na najlepszą recenzję dowolnej książki przeczytanej w okresie ferii zimowych.
Napisane prace prosimy składać w bibliotece do 15 lutego 2017r.
Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe i oceny z języka polskiego!


Zajęcia w szkole w okresie ferii zimowych

data aktualizacji: 09 Stycznia 2017

Zapraszamy naszych uczniów na zajęcia w okresie ferii zimowych: 16 - 27 stycznia 2017!
Zapoznaj się z ofertą zajęć:

FERIE_2017_G2.docx
ferie_zimowe.jpg


Informatyczne sukcesy naszych gimnazjalistów!

data aktualizacji: 09 Stycznia 2017

Uczniowie klasy 3A: Mateusz Korzeniowski, Kacper Najda, Kamil Młynarczyk i Klaudia Okońska reprezentowali naszą szkołę w V Powiatowym Konkursie Informatycznym.Po grudniowych zmaganiach z testem wiedzy teoretycznej i rozwiązaniu zadań praktycznych Kacper Najda uplasował się na I miejscu i zdobył tytuł laureata, Kamil Młynarczyk natomiast zajął V miejsce.

Cała drużyna wywalczyła dla Gimnazjum Nr 2 trzecią pozycję w powiecie.

Serdecznie gratulujemy sukcesów - zarówno naszym uczniom, jak i przygotowującej ich do konkursu pani Urszuli Schab!

RIMG1911.JPGRIMG1896.JPGRIMG1880.JPG


Zebrania z rodzicami

data aktualizacji: 06 Stycznia 2017

Zapraszamy rodziców na zebrania z wychowawcami klas w dniu 12 stycznia 2017 r. na godz. 17.00.

Zachęcamy Rodziców do indywidualnych rozmów z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów - nauczyciele pełnią dyżur w godz. 17.15 - 19.15.


 klasa  wychowawca  sala
 1A  p. Edyta Walczak
 013A
 2A  p. Łukasz Czemerys
 015A
 3A - UWAGA! - zmiana terminu zebrania (po feriach)
szczegóły przekaże wychowawca
 p. Dorota Kuczyńska
 104A<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Następna >>