Aktualności

<< Poprzednia {pages} Następna >>

13 grudnia 1981 - pamiętaliśmy...

data aktualizacji: 15 Grudnia 2016

42.JPGWe wtorek 13 grudnia na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku i Strefy Historii uczestniczyliśmy w obchodach 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. W sali Centrum Kultury mogliśmy wysłuchać wspomnień uczestników wydarzeń, które rozpoczęły się tamtego pamiętnego dnia, przypomniana została nam rola naszego miasta i WSK w walce o wolność, wysłuchaliśmy również koncertu zespołu "Forteca" i obejrzeliśmy wystawę "586 dni stanu wojennego". Niezwykle wymowną w swoim przekazie była przygotowana przed bramą PZL Świdnik rekonstrukcja historyczna wydarzeń z tamtego okresu. Nasze gimnazjum reprezentowała klasa 2A wraz z wychowawcą - panem Łukaszem Czemerysem.

 fot. www.swidnik.pl


Nasi gimnazjaliści nagrodzeni przez Marszałka Województwa Lubelskiego!

data aktualizacji: 15 Grudnia 2016

DSCF0168.JPGW dniu 9 grudnia 2016 w pięknej sali Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Marszałka Województwa Lubelskiego  w ramach programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2016 – 2017” oraz „Lubelska kuźnia talentów 2016 – 2019”. Pierwszy z nich, to projekt skierowany  do uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki lub przedsiębiorczości szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. Drugi projekt skierowany jest do uczniów szkół zawodowych i techników. Na uroczystość zaproszono ponad 750 uczniów wraz opiekunami ze szkół. Gimnazjum nr 2 w Świdniku miało silną reprezentację podczas tej gali. Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się Jarosław Leśny - uczeń klasy 1A, Adam Wołek i Wiktoria Puch z klasy 2A oraz Julia Leśniak z klasy 3A.  Gratulujemy stypendystom, ich rodzicom i nauczycielom, którzy przyczyniają się do rozwoju młodych ludzi! 


Mikołajkowo i historycznie w 3A

data aktualizacji: 15 Grudnia 2016

Dnia 9 grudnia 2016 roku udaliśmy się naszą klasą - 3A gimnazjum - na kręgle do Galerii Olimp w Lublinie. Przed szkołą zebraliśmy się o godzinie 8:00 i ruszyliśmy na mikołajkową wyprawę.  Na kręglach mieliśmy przeznaczoną godzinę, więc od razu zaczęliśmy grać. Czas minął bardzo szybko, ale bawiliśmy się świetnie. Później spacerem udaliśmy się do Instytutu Pamięci Narodowej. Specjalnie dla nas odbył się tam wykład na temat relacji polsko-ukraińskich w XX wieku. Historyk opowiadał o przyczynach nienawiści Ukraińców do Polaków i tak zwanej "rzezi wołyńskiej". Odwołując się do filmu "Wołyń", wyjaśniał nam zdarzenia na Kresach.  Pod koniec wykładu padło wiele pytań, na które prowadzący odpowiadał szczegółowo. Po spotkaniu każdy wychodził z o wiele większą wiedzą historyczną. Miejmy nadzieję, że następny wyjazd będzie równie udany.
Głosujcie na książkę uczniów z Gimnazjum nr 2 w Świdniku!

data aktualizacji: 14 Grudnia 2016

Uczniowie naszej szkoły - Magdalena Płońska, Gabriela Wójcik i Adam Fałdyga - biorą udział w konkursie "Ridero- Misja Książka. Aby przejść do drugiego etapu konkursu, potrzebują głosów internautów. Książka, którą stworzyli, nosi tytuł „Więzi” i można na nią zagłosować klikając w ten link:

 

https://ridero.eu/pl/books/wiezi/

 

Będziemy bardzo wdzięczni za oddane głosy!


Mikołajowo w G2

data aktualizacji: 08 Grudnia 2016

Wspólnie z Samorządem Uczniowskim II Liceum Ogólnokształcącego we wtorek, 6 grudnia, przeprowadziliśmy akcję przebierania się świąteczno-mikołajkowego. To już kolejne nasze wspólne działanie z licealistami - i - jak widać na zdjęciach - owocne! Mikołajowy nastrój towarzyszył nam cały dzień i osłodził nieco trudy egzaminacyjne.
Próbne egzaminy gimnazjalne

data aktualizacji: 08 Grudnia 2016

Od wtorku – 6 grudnia - trwają próbne egzaminy gimnazjalne organizowane przez Wydawnictwo Operon , Gazetę Wyborczą oraz British Council. Nasi trzecioklasiści przez kolejne dni sprawdzają swoją wiedzę i umiejętności przed egzaminem kwietniowym.

Próbny egzamin to jeden z elementów przygotowań do egzaminu kończącego III etap edukacyjny, który odbędzie się w kwietniu. Projekt tego rodzaju daje możliwość sprawdzenia stopnia opanowania wiedzy i umiejętności uczniów, a także pozwala na oswojenie się uczniów z formułą, procedurami oraz atmosferą samego egzaminu.

Próbne egzaminy potrwają  do 8 grudnia. 6 grudnia uczniowie rozwiązywali arkusz z języka polskiego oraz historii i wiedzy o społeczeństwie.  7 grudnia to dzień przedmiotów matematyczno – przyrodniczych .  8 grudnia uczniowie przystąpią do egzaminów z języków obcych - zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.
Sukcesy naszych uczniów w ortograficznym konkursie kuratoryjnym

data aktualizacji: 07 Grudnia 2016

Jest nam niezmiernie miło przekazać informację, że uczniowie naszego gimnazjum:
Marek Miłosz z kl. 3A i Jarosław Leśny z kl. 1A
zakwalifikowali się do trzeciego etapu konkursu ortograficznego
organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty
.

Serdecznie gratulujemy Markowi i Jarkowi, a także nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu -
pani Agnieszce Lubowieckiej i pani Magdalenie Kołodyńskiej!


Zebranie z rodzicami

data aktualizacji: 30 Listopada 2016

Uwaga rodzice!

Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów Gimnazjum Nr 2 na zebrania z wychowawcami klas w czwartek, 1 grudnia 2016r. na godz. 17.30.

klasawychowawcasala
1A
p. Edyta Walczak
013A
2Ap. Łukasz Czemerys
015A
3Ap. Dorota Kuczyńska104A
Zachęcamy Rodziców do indywidualnych rozmów z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów w godzinach: 17.30 – 19.30.


Zbiórka darów

data aktualizacji: 24 Listopada 2016

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świdniku

organizuje zbiórkę dla

Placówki Opieki nad Dzieckiem i Rodziną „Nasz Dom”

w Rybczewicach

Prosimy o:

  • środki czystości (dezodoranty męskie i damskie, odżywki do włosów, pasty do zębów, szczoteczki do zębów itp.),
  • artykuły szkolne (kleje, gumki, zakreślacze, piórniki „tuby”, ołówki, długopisy, grube zeszyty w kratkę itp.)

Termin zbiórki: 21 listopada- 2 grudnia 2016

Miejsce: ZSO nr 1 w Świdniku, ul. Wojska Polskiego 27, sala 110C


Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

data aktualizacji: 21 Listopada 2016

Wielka zbiórka uliczna XXIV edycji ogólnopolskiej akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę już za nami, ale sztab w naszej szkole dary w ramach PDPZ zbiera do 12 grudnia. Zachęcamy do włączenia się do akcji wszystkich naszych uczniów, nauczycieli, rodziców, sympatyków i każdego, kto może i chce pomóc potrzebującym. Dary można przynosić codziennie od 8.00 do 15.00 (stolik dyżurnych lub świetlica szkolna). Zbieramy trwałą żywność, słodycze, środki czystości, kosmetyki, ubrania, artykuły szkolne, książki, zabawki. Ubrania, książki i zabawki nie muszą być nowe - może nam nie są już potrzebne, a komuś innemu sprawią radość.


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Następna >>