Aktualności

<< Poprzednia {pages} Następna >>

Sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego!

data aktualizacji: 05 Stycznia 2017

gratki.jpgSerdecznie gratulujemy naszym uczniom sukcesów w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Flier organizowanego w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty Jersz pod patronatem Politechniki Wrocławskiej!
Adam Wołek  zajął 1. miejsce w województwie i otrzymał nagrodę rzeczową,
natomiast Łukasz Małek zajął 6. miejsce w województwie.
Obaj uczniowie kl. 2A zostali przygotowani do konkursu przez p. Jadwigę Kopniak.

Gratulacje zarówno dla laureatów, jak i dla nauczyciela!Serdeczne życzenia

data aktualizacji: 23 Grudnia 2016

Świąt Narodzenia Pańskiego wypełnionych pokojem, miłością i spotkaniami rodzinnymi. Niech w naszych sercach zamieszka radość, wokół wybrzmiewają kolędy, a atmosfera tego wyjątkowego czasu niechaj towarzyszy nam wszystkim w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku!
 
Wszystkim Pracownikom, Uczniom, Absolwentom, Rodzicom i Sympatykom naszej szkoły życzy
Ryszard Borowiec -
Dyrektor Gimnazjum nr 2 im. Lotników Polskich w Świdniku


Międzynarodowe tradycje Świąt Bożego Narodzenia - gość z Kanady

data aktualizacji: 21 Grudnia 2016

Jak święta obchodzą Kanadyjczycy?
Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż... w przedświąteczną środę uczniowie Gimnazjum nr 2 poznawali świąteczne tradycje i zwyczaje z różnych krajów. Na spotkaniu gościliśmy uczniów II LO, a gościem specjalnym był Quinn Taylor, uczeń z Kanady. Gimnazjaliści mogli usłyszeć o kanadyjskich tradycjach bożonarodzeniowych, potrawach, ozdobach, a nawet obejrzeć film o tym, jak rodzina Quinna ubiera choinkę. Takie spotkania to nie tylko wyjątkowa okazja do nauki języka obcego, ale przede wszystkim możliwość rozmowy o podobieństwach i różnicach w obchodzeniu świąt przez Polaków, Hiszpanów, Niemców i Kanadyjczyków.


k4a.jpg


Z wizytą u przedszkolaków...

data aktualizacji: 21 Grudnia 2016

W ubiegłym tygodniu, 15 grudnia, klasa 3A wybrała się na  mikołajkowo-świąteczne spotkanie do młodszych kolegów z zerówki z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 4. Gimnazjaliści czytali dzieciom opowiadania o Panu Kuleczce i jego zabawnych podopiecznych. Następnie dzieci pięknie odpowiadały na zadawane pytania i wszystkie zostały nagrodzone uroczymi naklejkami. Aby mieć czym udekorować salę i choinkę, maluchy pod czujnym okiem starszych kolegów wykonały przepiękne gwiazdki. I tak wspólnie stworzyliśmy świąteczną atmosferę, a zatem:
                                                                       Wesołych Świąt!!!

Fotorelacja - już niedługo!


13 grudnia 1981 - pamiętaliśmy...

data aktualizacji: 15 Grudnia 2016

42.JPGWe wtorek 13 grudnia na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku i Strefy Historii uczestniczyliśmy w obchodach 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. W sali Centrum Kultury mogliśmy wysłuchać wspomnień uczestników wydarzeń, które rozpoczęły się tamtego pamiętnego dnia, przypomniana została nam rola naszego miasta i WSK w walce o wolność, wysłuchaliśmy również koncertu zespołu "Forteca" i obejrzeliśmy wystawę "586 dni stanu wojennego". Niezwykle wymowną w swoim przekazie była przygotowana przed bramą PZL Świdnik rekonstrukcja historyczna wydarzeń z tamtego okresu. Nasze gimnazjum reprezentowała klasa 2A wraz z wychowawcą - panem Łukaszem Czemerysem.

 fot. www.swidnik.pl


Nasi gimnazjaliści nagrodzeni przez Marszałka Województwa Lubelskiego!

data aktualizacji: 15 Grudnia 2016

DSCF0168.JPGW dniu 9 grudnia 2016 w pięknej sali Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Marszałka Województwa Lubelskiego  w ramach programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2016 – 2017” oraz „Lubelska kuźnia talentów 2016 – 2019”. Pierwszy z nich, to projekt skierowany  do uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki lub przedsiębiorczości szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. Drugi projekt skierowany jest do uczniów szkół zawodowych i techników. Na uroczystość zaproszono ponad 750 uczniów wraz opiekunami ze szkół. Gimnazjum nr 2 w Świdniku miało silną reprezentację podczas tej gali. Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się Jarosław Leśny - uczeń klasy 1A, Adam Wołek i Wiktoria Puch z klasy 2A oraz Julia Leśniak z klasy 3A.  Gratulujemy stypendystom, ich rodzicom i nauczycielom, którzy przyczyniają się do rozwoju młodych ludzi! 


Mikołajkowo i historycznie w 3A

data aktualizacji: 15 Grudnia 2016

Dnia 9 grudnia 2016 roku udaliśmy się naszą klasą - 3A gimnazjum - na kręgle do Galerii Olimp w Lublinie. Przed szkołą zebraliśmy się o godzinie 8:00 i ruszyliśmy na mikołajkową wyprawę.  Na kręglach mieliśmy przeznaczoną godzinę, więc od razu zaczęliśmy grać. Czas minął bardzo szybko, ale bawiliśmy się świetnie. Później spacerem udaliśmy się do Instytutu Pamięci Narodowej. Specjalnie dla nas odbył się tam wykład na temat relacji polsko-ukraińskich w XX wieku. Historyk opowiadał o przyczynach nienawiści Ukraińców do Polaków i tak zwanej "rzezi wołyńskiej". Odwołując się do filmu "Wołyń", wyjaśniał nam zdarzenia na Kresach.  Pod koniec wykładu padło wiele pytań, na które prowadzący odpowiadał szczegółowo. Po spotkaniu każdy wychodził z o wiele większą wiedzą historyczną. Miejmy nadzieję, że następny wyjazd będzie równie udany.
Głosujcie na książkę uczniów z Gimnazjum nr 2 w Świdniku!

data aktualizacji: 14 Grudnia 2016

Uczniowie naszej szkoły - Magdalena Płońska, Gabriela Wójcik i Adam Fałdyga - biorą udział w konkursie "Ridero- Misja Książka. Aby przejść do drugiego etapu konkursu, potrzebują głosów internautów. Książka, którą stworzyli, nosi tytuł „Więzi” i można na nią zagłosować klikając w ten link:

 

https://ridero.eu/pl/books/wiezi/

 

Będziemy bardzo wdzięczni za oddane głosy!


Mikołajowo w G2

data aktualizacji: 08 Grudnia 2016

Wspólnie z Samorządem Uczniowskim II Liceum Ogólnokształcącego we wtorek, 6 grudnia, przeprowadziliśmy akcję przebierania się świąteczno-mikołajkowego. To już kolejne nasze wspólne działanie z licealistami - i - jak widać na zdjęciach - owocne! Mikołajowy nastrój towarzyszył nam cały dzień i osłodził nieco trudy egzaminacyjne.
Próbne egzaminy gimnazjalne

data aktualizacji: 08 Grudnia 2016

Od wtorku – 6 grudnia - trwają próbne egzaminy gimnazjalne organizowane przez Wydawnictwo Operon , Gazetę Wyborczą oraz British Council. Nasi trzecioklasiści przez kolejne dni sprawdzają swoją wiedzę i umiejętności przed egzaminem kwietniowym.

Próbny egzamin to jeden z elementów przygotowań do egzaminu kończącego III etap edukacyjny, który odbędzie się w kwietniu. Projekt tego rodzaju daje możliwość sprawdzenia stopnia opanowania wiedzy i umiejętności uczniów, a także pozwala na oswojenie się uczniów z formułą, procedurami oraz atmosferą samego egzaminu.

Próbne egzaminy potrwają  do 8 grudnia. 6 grudnia uczniowie rozwiązywali arkusz z języka polskiego oraz historii i wiedzy o społeczeństwie.  7 grudnia to dzień przedmiotów matematyczno – przyrodniczych .  8 grudnia uczniowie przystąpią do egzaminów z języków obcych - zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.
<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Następna >>