Aktualności

<< Poprzednia {pages} Następna >>

Święto Niepodległości

data aktualizacji: 13 Listopada 2016

Podczas uroczystości organizowanych w naszym mieście z okazji Święta Niepodległości, z udziałem Posła RP - pana Artura Sobonia i władz samorządowych z Burmistrzem Miasta Świdnik panem Waldemarem Jaksonem, delegacja uczniów naszego gimnazjum wraz z panią wicedyrektor Moniką Szymaniak złożyła kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Tego dnia dwukrotnie zaśpiewał dla mieszkańców Świdnika nasz  Chór "Canto" - podczas porannych uroczystości i podczas wieczornego wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Święto Niepodległości

data aktualizacji: 13 Listopada 2016

Przed dniem Święta Niepodległości odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia przygotowana wspólnie przez klasę 1A naszego gimnazjum i uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, z udziałem chóru "Canto". Była to piękna lekcja historii, ilustrująca słowem, obrazem i śpiewem, jak ważna jest wolność i czym jest niepodległość. Do odkrywania i pielęgnowania historii własnej rodziny zaprosił nas wszystkich dyrektor naszej szkoły - pan Ryszard Borowiec, podkreślając w swoim wystąpieniu, że wielka historia budowana jest z tych pojedynczych ludzkich losów.
Sukces Adama Fałdygi - po raz drugi!

data aktualizacji: 07 Listopada 2016

W miniony piątek, 4 listopada 2016 r., Adam Fałdyga - uczeń kl. 3A - w Miejsko-Powiatowej Bibliotece w Świdniku powtórzył swój sukces recytatorski z 18 października (etap gminny), zajmując II miejsce w powiatowym etapie Recytatorskiego Konkursu Poezji Anny Kamieńskiej.
Adamie - szczerze Ci gratulujemy, życząc radości w rozwijaniu Twojej pasji i - oczywiście - kolejnych sukcesów!


Zebranie z rodzicami

data aktualizacji: 29 Października 2016

Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów Gimnazjum Nr 2 na zebrania z wychowawcami klas w czwartek, 3 listopada 2016r. na godz. 17.30.


klasawychowawcasala
1A
p. Edyta Walczak
013A
2Ap. Łukasz Czemerys
015A
3Ap. Dorota Kuczyńska104A

Zachęcamy Rodziców do indywidualnych rozmów z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów w godzinach: 17.45 – 19.30.


Na nadchodzące dni Wszystkich Świętych i wspomnienie wszystkich zmarłych...

data aktualizacji: 29 Października 2016

  
 Listopadowe cmentarze. Świeżo przystrojone groby.
Żywi i umarli na krótko zebrani razem w jednym miejscu.
Z faktu śmierci, która nikogo nie oszczędza,
musimy się nauczyć żyć.
To, co zachowuje wartość w chwili śmierci,
 ma również wartość w trakcie życia...


Czas przed dniem Wszystkich Świętych i "Zaduszkami"

data aktualizacji: 29 Października 2016

Czas przed dniem Wszystkich Świętych i "Zaduszkami" skłania do refleksji i pamięci o tych, których nie ma już z nami. O zmarłych lotnikach pamiętają nasi uczniowie.Gimnazjaliści z "Dwójki" regularnie odwiedzają grób lotników - patronów szkoły - porządkują go i przynoszą kwiaty. W czwartek poprzedzający dzień Wszystkich Świętych uczniowie pod opieką swojego wychowawcy, pana Łukasza Czemerysa, odwiedzili świdnicki cmentarz, złożyli wiązankę kwiatów na grobie lotników, tradycyjnie zapalili znicze. Spacer Aleją Zasłużonych świdnickiego cmentarza, gdzie spoczywają zmarli lotnicy, był dla młodzieży prawdziwą lekcją patriotyzmu i historii regionu.
Konkurs recytatorski

data aktualizacji: 25 Października 2016

Dnia 18 października 2016 r. w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Świdniku odbyły się gminne eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Anny Kamieńskiej.

Z ogromną radością i dumą przekazujemy informację, że laureatem etapu gminnego, a tym samym reprezentantem naszego miasta w etapie powiatowym został Adam Fałdyga (kl. 3A), zajmując II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Adamie - dziękujemy Ci  i gratulujemy serdecznie!

Gimnazjum  nr 2 reprezentowali również: Zofia Kłopotowska (1A) oraz Bartłomiej Płoszaj (1A). Jesteśmy z Was dumni, gratulujemy i życzymy Wam powodzenia w kolejnych konkursach!

Uczniów przygotowały: pani Magdalena Kołodyńska i pani Agnieszka Lubowiecka.

 

Gratulujemy!!!


http://www.bibliotekaswidnik.pl/index.php/475-powiatowy-konkurs-recytatorski-poezji-anny-kamienskiej

 

 


Zajęcia laboratoryjne z biologii

data aktualizacji: 22 Października 2016

Grupa biologiczno-chemiczna z klasy pierwszej naszego gimnazjum realizuje cotygodniowe zajęcia laboratoryjne z biologii i chemii. Ostatnio "podglądaliśmy" zajęcia biologiczne prowadzone przez pracownika naukowego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie - dr Michała Bartosika oraz panią Jolantę Dubaj, uczącą biologii w II LO i prowadzącą zajęcia laboratoryjne dla grupy biologiczno-chemicznej w naszym gimnazjum. Poznawanie świata roślin poprzez obserwację z wykorzystaniem mikroskopu, samodzielne przygotowywanie preparatów przez uczniów, przeprowadzanie doświadczeń - i to wszystko pod okiem wyjątkowych specjalistów - powoduje, że nauka staje się przyjemnością!
Zapisz


Serdeczne życzenia

data aktualizacji: 14 Października 2016

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzenia wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń i dni wypełnionych radością - Nauczycielom i Pracownikom administracji i obsługi -
składa Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1
- Ryszard Borowiec


Wybory do Samorządu Uczniowskiego

data aktualizacji: 03 Października 2016

29 września  odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum nr 2. Przewodniczącym SU został Mateusz Drogomirecki (3A), zastępcą Aleksandra Czop (1A), zaś skarbnikiem Wiktoria Wrona (2A).

Gratulujemy !


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Następna >>