Konkurs recytatorski

data aktualizacji: 25 Października 2016

Dnia 18 października 2016 r. w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Świdniku odbyły się gminne eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Anny Kamieńskiej.

Z ogromną radością i dumą przekazujemy informację, że laureatem etapu gminnego, a tym samym reprezentantem naszego miasta w etapie powiatowym został Adam Fałdyga (kl. 3A), zajmując II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Adamie - dziękujemy Ci  i gratulujemy serdecznie!

Gimnazjum  nr 2 reprezentowali również: Zofia Kłopotowska (1A) oraz Bartłomiej Płoszaj (1A). Jesteśmy z Was dumni, gratulujemy i życzymy Wam powodzenia w kolejnych konkursach!

Uczniów przygotowały: pani Magdalena Kołodyńska i pani Agnieszka Lubowiecka.

Gratulujemy!!!

Zajęcia laboratoryjne z biologii

data aktualizacji: 22 Października 2016

Grupa biologiczno-chemiczna z klasy pierwszej naszego gimnazjum realizuje cotygodniowe zajęcia laboratoryjne z biologii i chemii. Ostatnio "podglądaliśmy" zajęcia biologiczne prowadzone przez pracownika naukowego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie - dr Michała Bartosika oraz panią Jolantę Dubaj, uczącą biologii w II LO i prowadzącą zajęcia laboratoryjne dla grupy biologiczno-chemicznej w naszym gimnazjum. Poznawanie świata roślin poprzez obserwację z wykorzystaniem mikroskopu, samodzielne przygotowywanie preparatów przez uczniów, przeprowadzanie doświadczeń - i to wszystko pod okiem wyjątkowych specjalistów - powoduje, że nauka staje się przyjemnością!

Serdeczne życzenia

data aktualizacji: 14 Października 2016

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzenia wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń i dni wypełnionych radością - Nauczycielom i Pracownikom administracji i obsługi -
składa Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1
- Ryszard Borowiec

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

data aktualizacji: 03 Października 2016

29 września  odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum nr 2. Przewodniczącym SU został Mateusz Drogomirecki (3A), zastępcą Aleksandra Czop (1A), zaś skarbnikiem Wiktoria Wrona (2A).

Gratulujemy !

Dzień Chłopaka , czyli dzień w kapeluszu lub kaszkiecie

data aktualizacji: 03 Października 2016

Chłopcy z naszej szkoły to szczęściarze. Ich koleżanki z okazji Dnia Chłopaka przygotowały miłe niespodzianki. Panowie otrzymali drobne upominki, a wspólnie spędzony czas  przeznaczono na zabawy. Dodatkową atrakcją była szkolna akcja „Dzień w kapeluszu lub kaszkiecie”.   Wszystkim było wesoło i bardzo miło.

Ciekawe, jak chłopcy zrewanżują się swoim koleżankom 8 marca – w Dzień Kobiet?

W rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

data aktualizacji: 29 Września 2016

We wtorek 27 września, w 77. rocznicę powstania struktur Polskiego Państwa Podziemnego delegacja uczniów reprezentujących nasz Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1, z panem dyrektorem Ryszardem Borowcem, podczas miejskich uroczystości, złożyła kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Zebranie z rodzicami

data aktualizacji: 27 Września 2016

Uwaga rodzice!

Dnia 29 września 2016 r. (czwartek) o godzinie 17:00 w Gimnazjum nr 2 odbędą się zebrania z Rodzicami.

klasawychowawcasala
p. Edyta Walczak
2Ap. Łukasz Czemerys
3Ap. Dorota Kuczyńska104A

Głosujmy na projekt naszej szkoły w Świdnickim Budżecie Obywatelskim!

data aktualizacji: 24 Września 2016

W poniedziałek rozpoczęło się głosowanie na projekty zakwalifikowane do 2. edycji Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego - zakończy się 3 października! W związku z tym bardzo Państwa prosimy o głosy na nasz projekt nr 13 - "Mega Szkoła" - zajęcia dodatkowe dla uczniów ZSO nr 1. Karty są dostępne w Urzędzie Miasta i oczywiście w naszej szkole - u wychowawców i w kancelarii szkoły. Można również głosować internetowo. Szczegóły: http://www.swidnik.pl/budzet-obywatelski
Jedna osoba może zagłosować na 3 projekty, dlatego zachęcamy również do oddania głosów na inne ciekawe propozycje - oczywiście w towarzystwie projektu 13  .
W sposób szczególny polecamy:
Projekt 9 - Interaktywna ścieżka edukacyjna
Projekt 23 - Świdnik ma głos
Projekt 8 - Dni fotografii im. Leonarda Karpiłowskiego
Projekt 5 - Budowa miasteczka ruchu drogowego
Projekt 4 - Badam-Poznaję-Wiem
Projekt 12 - Mediasfera - czytelnia multimedialna

"Sprzątanie świata".

data aktualizacji: 21 Września 2016

Nasza szkoła tradycyjnie wzięła udział w kolejnej edycji kampanii "Sprzątanie świata".

17 września uczniowie klas 1- 3 pod opieką wychowawców wyposażeni w worki i rękawice porządkowali teren lasu sąsiadującego ze szkołą. Pogoda sprzyjała, więc połączyliśmy przyjemne (spacer) z pożytecznym (czysta okolica).

data aktualizacji: 07 Września 2016

Miło nam poinformować, że nasza szkoła uzyskała specjalny certyfikat programu INsTALING. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie szkół wchodzących w skład naszego zespołu wzięli udział w V i VI Edycji tego Ogólnopolskiego Programu. Uczniowie klas pierwszych LO oraz klasy drugiej gimnazjum uczyli się słownictwa angielskiego, a uczniowie szkoły podstawowej - polskiej ortografii. Program koordynowały p. Jadwiga Kopniak (II LO i G2) oraz p. Agnieszka Lubowiecka (SP4).

certyfikat.png