Dzień Chłopaka , czyli dzień w kapeluszu lub kaszkiecie

data aktualizacji: 03 Października 2016

Chłopcy z naszej szkoły to szczęściarze. Ich koleżanki z okazji Dnia Chłopaka przygotowały miłe niespodzianki. Panowie otrzymali drobne upominki, a wspólnie spędzony czas  przeznaczono na zabawy. Dodatkową atrakcją była szkolna akcja „Dzień w kapeluszu lub kaszkiecie”.   Wszystkim było wesoło i bardzo miło.

Ciekawe, jak chłopcy zrewanżują się swoim koleżankom 8 marca – w Dzień Kobiet?

W rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

data aktualizacji: 29 Września 2016

We wtorek 27 września, w 77. rocznicę powstania struktur Polskiego Państwa Podziemnego delegacja uczniów reprezentujących nasz Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1, z panem dyrektorem Ryszardem Borowcem, podczas miejskich uroczystości, złożyła kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Zebranie z rodzicami

data aktualizacji: 27 Września 2016

Uwaga rodzice!

Dnia 29 września 2016 r. (czwartek) o godzinie 17:00 w Gimnazjum nr 2 odbędą się zebrania z Rodzicami.

klasawychowawcasala
p. Edyta Walczak
2Ap. Łukasz Czemerys
3Ap. Dorota Kuczyńska104A

Głosujmy na projekt naszej szkoły w Świdnickim Budżecie Obywatelskim!

data aktualizacji: 24 Września 2016

W poniedziałek rozpoczęło się głosowanie na projekty zakwalifikowane do 2. edycji Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego - zakończy się 3 października! W związku z tym bardzo Państwa prosimy o głosy na nasz projekt nr 13 - "Mega Szkoła" - zajęcia dodatkowe dla uczniów ZSO nr 1. Karty są dostępne w Urzędzie Miasta i oczywiście w naszej szkole - u wychowawców i w kancelarii szkoły. Można również głosować internetowo. Szczegóły: http://www.swidnik.pl/budzet-obywatelski
Jedna osoba może zagłosować na 3 projekty, dlatego zachęcamy również do oddania głosów na inne ciekawe propozycje - oczywiście w towarzystwie projektu 13  .
W sposób szczególny polecamy:
Projekt 9 - Interaktywna ścieżka edukacyjna
Projekt 23 - Świdnik ma głos
Projekt 8 - Dni fotografii im. Leonarda Karpiłowskiego
Projekt 5 - Budowa miasteczka ruchu drogowego
Projekt 4 - Badam-Poznaję-Wiem
Projekt 12 - Mediasfera - czytelnia multimedialna

"Sprzątanie świata".

data aktualizacji: 21 Września 2016

Nasza szkoła tradycyjnie wzięła udział w kolejnej edycji kampanii "Sprzątanie świata".

17 września uczniowie klas 1- 3 pod opieką wychowawców wyposażeni w worki i rękawice porządkowali teren lasu sąsiadującego ze szkołą. Pogoda sprzyjała, więc połączyliśmy przyjemne (spacer) z pożytecznym (czysta okolica).

data aktualizacji: 07 Września 2016

Miło nam poinformować, że nasza szkoła uzyskała specjalny certyfikat programu INsTALING. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie szkół wchodzących w skład naszego zespołu wzięli udział w V i VI Edycji tego Ogólnopolskiego Programu. Uczniowie klas pierwszych LO oraz klasy drugiej gimnazjum uczyli się słownictwa angielskiego, a uczniowie szkoły podstawowej - polskiej ortografii. Program koordynowały p. Jadwiga Kopniak (II LO i G2) oraz p. Agnieszka Lubowiecka (SP4).

certyfikat.png

Narodowe Czytanie "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza

data aktualizacji: 05 Września 2016

3 września 2016 r. to dzień Narodowego Czytania "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Nasza szkoła włączyła się w tę ogólnopolską akcję, organizując wspólne czytanie dla uczniów wszystkich szkół tworzących ZSO nr 1. W sali gimnastycznej czytanie powieści Henryka Sienkiewicza rozpoczął - zapraszając wszystkich do czerpania mądrości z książek - pan dyrektor Ryszard Borowiec, potem kolejne fragmenty odczytywali uczniowie. Końcowy fragment utworu, epilog, odczytała pani wicedyrektor Magdalena Skwarczyńska-Zuch, zachęcając jednocześnie wszystkich do poszukiwania swoich ulubionych książek - bo przecież otwierają one przed nami nowe światy!

Rozpoczęcie roku szkolnego

data aktualizacji: 05 Września 2016

1 września 2016 r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017! Szczególnie serdecznie witamy uczniów, którzy rozpoczynają naukę w naszym gimnazjum!

"Tornister Pełen Uśmiechów"!

data aktualizacji: 26 Sierpnia 2016

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w ogólnopolskiej akcji Caritas "Tornister Pełen Uśmiechów"!
Finał już w najbliższy weekend - w Lublinie!
Szczegóły akcji i program:

Uroczyste rozpoczęciu roku szkolnego

data aktualizacji: 24 Sierpnia 2016

Uroczyste rozpoczęciu roku szkolnego  2016/2017
1 września 2016r. (czwartek)

Harmonogram:
  • godz. 8.15 - Msza św. - kościół p.w. św. Józefa;
Uroczyste rozpoczęciu w  sali gimnastycznej
  • godz. 9.30 - uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w sali gimnastycznej, następnie spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych
 KLASA WYCHOWAWCA
SALA