Zestaw podręczników na rok szkolny 2016/2017

Podsumowanie roku szkolnego 2015/2016

G2_NAJLEPSI.docx

data aktualizacji: 27 Czerwca 2016

24 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. Był to bardzo dobry rok, pełen pozytywnych emocji, wyzwań i wydarzeń. Najwyższą średnią ocen w Gimnazjum nr 2 uzyskała Julia Leśniak z kl. 2A. Julio, gratulujemy Ci tego osiągnięcia! Gratulujemy wszystkim naszym uczniom uzyskanych wyników w nauce! Każdy Wasz sukces jest dla nas powodem do dumy! Zasłużyliście na wypoczynek - zatem: życzymy Wam wspaniałych wakacji i dobrego odpoczynku! Do zobaczenia we wrześniu!

Konkurs z fizyki

data aktualizacji: 23 Czerwca 2016

13 czerwca odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Fotografujemy Zjawiska Fizyczne”. Uczeń klasy 1A – Bartłomiej Czajka – uzyskał w tym konkursie WYRÓŻNIENIE! Wszyscy obecni na wręczeniu nagród, mogli obejrzeć wystawę prac konkursowych – inspirację i zachętę do wzięcia udziału w konkursie w latach kolejnych.

Wycieczka do Krakowa

data aktualizacji: 23 Czerwca 2016

W dniach 8. – 10. czerwca odbyła się wycieczka edukacyjna klasy 2A do Krakowa. Program wycieczki był niezwykle bogaty i bardzo interesujący: „Kraków w pigułce” – zwiedzanie z przewodnikiem, Katedra na Wawelu (Dzwon Zygmunta bił specjalnie dla nas), Kościół Mariacki, Collegium Maius, Podziemia Rynku. Pasjonaci samochodów, w Muzeum Inżynierii Miejskiej, mogli zobaczyć „na żywo” stare samochody oraz zapoznać się z historią polskiej motoryzacji. W Muzeum Lotnictwa Polskiego fascynacji samolotów mogli usiąść „za sterami” oraz podziwiać bogaty zbiór maszyn latających. Poza tym – wystawy interaktywne: „Wszystko… jest liczbą"; „Wokół koła” i niezapomniany Ogród Doświadczeń im. S. Lema. Wiele wrażeń dostarczyła też lekcja muzealna w synagodze i zwiedzanie Starej Synagogi na krakowskim Kazimierzu (dawnej dzielnicy żydowskiej). Pożegnały nas gołębie i smok ziejący ogniem. Wróciliśmy przekonani, że do Krakowa warto wracać – może już w wakacje!

Zapraszamy na mszę świętą w kościele p.w. Świętego Józefa
w dniu 24 czerwca na godzinę 8:15.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla uczniów gimnazjum
odbędzie się o godzinie 9:30 w sali gimnastycznej.

Serdecznie zapraszamy!

Szkolny Klub Fotograficzny

data aktualizacji: 19 Czerwca 2016

Szkolny Klub Fotograficzny zaprasza na kolejną wystawę zdjęć. Tym razem tematem naszych prac jest "Niebo", a ich autorami są: Beata Gajewska, Paulina Podkowa, Ewelina Sionkowska, Aleksandra Jankowska i Marek Miłosz. Przedstawiamy kilka prac, które zobaczcie na wystawie, pozostałe możecie podziwiać w holu II LO. To piąta i ostatnia w tym roku szkolnym wystawa zdjęć autorstwa członków Szkolnego Klubu Fotograficznego, na kolejne zapraszamy już we wrześniu. Zachęcamy również osoby zainteresowane fotografią do udziału w zajęciach naszego klubu w nowym roku szkolnym, szczegółowych informacji udziela p.Dorota Stępniak - opiekun Szkolnego Klubu Fotograficznego.

Ogólnopolski Program Insta.Ling dla Szkół

data aktualizacji: 12 Czerwca 2016

Uczniowie szkół wchodzących w skład naszego zespołu wzięli udział w tym roku szkolnym w V i VI Edycji Ogólnopolskiego Programu Insta.Ling dla Szkół. Uczniowie klas pierwszych LO oraz klasy drugiej gimnazjum uczyli się słownictwa angielskiego, a uczniowie szkoły podstawowej - polskiej ortografii. Program koordynowały p. Jadwiga Kopniak (II LO i G2) oraz p. Agnieszka Lubowiecka (SP4). Za udział w programie szkoła uzyska wkrótce specjalny certyfikat. Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców.

O nas w mediach

data aktualizacji: 08 Czerwca 2016

Polecamy artykuł na temat Święta Patrona w Gimnazjum nr 2:

Święto Szkoły - Dzień Patrona

data aktualizacji: 08 Czerwca 2016

7 czerwca nasze Gimnazjum nr 2 im. Lotników Polskich -  już po raz dziewiąty świętowało nadanie imienia szkole - i to bardzo znaczącego imienia - jak podkreśliła, rozpoczynając spotkanie, pani wicedyrektor Monika Szymaniak - patrona, którego mamy zaszczyt każdego roku gościć podczas tej podniosłej uroczystości - Klub Seniorów Lotnictwa. Również pan Łukasz Reszka, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych, zwrócił uwagę, że tradycje lotnicze naszego miasta i szkoła nosząca imię Lotników Polskich to powody do dumy. Uczniowie klasy I naszego gimnazjum przypomnieli o tradycjach lotniczych w części artystycznej, natomiast uczniowie klasy II zaprezentowali budzące wiele emocji i dostarczające wielu wrażeń projekty edukacyjne - szczególnie docenione przez naszych gości. Po uroczystościach w szkolnej auli odbyło się kameralne przyjęcie przygotowane przez - jak zawsze niezawodnych - Rodziców naszych uczniów! Był to czas rozmów międzypokoleniowych naszych uczniów, nauczycieli, rodziców i członków świdnickiego Klubu Seniora Lotnictwa.

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Następna >>