Aktualności

<< Poprzednia {pages} Następna >>

Szkolny Klub Fotograficzny

data aktualizacji: 19 Czerwca 2016

Szkolny Klub Fotograficzny zaprasza na kolejną wystawę zdjęć. Tym razem tematem naszych prac jest "Niebo", a ich autorami są: Beata Gajewska, Paulina Podkowa, Ewelina Sionkowska, Aleksandra Jankowska i Marek Miłosz. Przedstawiamy kilka prac, które zobaczcie na wystawie, pozostałe możecie podziwiać w holu II LO. To piąta i ostatnia w tym roku szkolnym wystawa zdjęć autorstwa członków Szkolnego Klubu Fotograficznego, na kolejne zapraszamy już we wrześniu. Zachęcamy również osoby zainteresowane fotografią do udziału w zajęciach naszego klubu w nowym roku szkolnym, szczegółowych informacji udziela p.Dorota Stępniak - opiekun Szkolnego Klubu Fotograficznego.
Ogólnopolski Program Insta.Ling dla Szkół

data aktualizacji: 12 Czerwca 2016

Uczniowie szkół wchodzących w skład naszego zespołu wzięli udział w tym roku szkolnym w V i VI Edycji Ogólnopolskiego Programu Insta.Ling dla Szkół. Uczniowie klas pierwszych LO oraz klasy drugiej gimnazjum uczyli się słownictwa angielskiego, a uczniowie szkoły podstawowej - polskiej ortografii. Program koordynowały p. Jadwiga Kopniak (II LO i G2) oraz p. Agnieszka Lubowiecka (SP4). Za udział w programie szkoła uzyska wkrótce specjalny certyfikat. Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców.


O nas w mediach

data aktualizacji: 08 Czerwca 2016


Polecamy artykuł na temat Święta Patrona w Gimnazjum nr 2:
http://www.swidnik.pl/nasze-miasto/item/8186-%C5%9Bwi%C4%99to-gimnazjum-nr-2


Święto Szkoły - Dzień Patrona

data aktualizacji: 08 Czerwca 2016

7 czerwca nasze Gimnazjum nr 2 im. Lotników Polskich -  już po raz dziewiąty świętowało nadanie imienia szkole - i to bardzo znaczącego imienia - jak podkreśliła, rozpoczynając spotkanie, pani wicedyrektor Monika Szymaniak - patrona, którego mamy zaszczyt każdego roku gościć podczas tej podniosłej uroczystości - Klub Seniorów Lotnictwa. Również pan Łukasz Reszka, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych, zwrócił uwagę, że tradycje lotnicze naszego miasta i szkoła nosząca imię Lotników Polskich to powody do dumy. Uczniowie klasy I naszego gimnazjum przypomnieli o tradycjach lotniczych w części artystycznej, natomiast uczniowie klasy II zaprezentowali budzące wiele emocji i dostarczające wielu wrażeń projekty edukacyjne - szczególnie docenione przez naszych gości. Po uroczystościach w szkolnej auli odbyło się kameralne przyjęcie przygotowane przez - jak zawsze niezawodnych - Rodziców naszych uczniów! Był to czas rozmów międzypokoleniowych naszych uczniów, nauczycieli, rodziców i członków świdnickiego Klubu Seniora Lotnictwa.
Wycieczka na Roztocze

data aktualizacji: 06 Czerwca 2016

1 czerwca uczniowie klasy 1A wraz z wychowawcą panem Łukaszem Czemerysem i panią Dorotą Stępniak wyruszyli na trzydniową wycieczkę na Roztocze.
Pierwszego dnia zwiedziliśmy Zamość z jego ogrodem zoologicznym i przepiękną starówką. Tego samego dnia udaliśmy się do Narola - malowniczej roztoczańskiej miejscowości, która słynie z nieskażonej przyrody, pięknych szlaków turystycznych, a także imprez kulturalnych i muzycznych.
Drugiego dnia wyruszyliśmy na wędrówkę pieszą - zatrzymaliśmy się w Woli Wielkiej, gdzie mogliśmy podziwiać cerkiew z 1755 r. a wędrując lasami regionu mieliśmy okazję zobaczyć system schronów bojowych z okresu II Wojny Światowej na tak zwanej Lini Mołotowa.
Ostatniego dnia czekał nas spływ kajakowy rzeką Tanew. Piękna pogoda i malownicza trasa sprawiły, że można było naprawdę odpocząć.
Nasza wycieczka była niezwykłą lekcją geografii i historii naszego regionu. W czasie wyjazdu nie zabrakło także wspólnego przygotowania posiłków, wspólnych rozmów i dobrej zabawy, to wszystko z pewnością pozwoliło nam lepiej się poznać i zintegrować. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wspólne wyprawy.
Fizyczny Czar Par

data aktualizacji: 01 Czerwca 2016

13 maja 2016 r. Wojciech Delekta i Adam Fałdyga reprezentowali nasze gimnazjum podczas XI edycji Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego "Fizyczny Czar Par 2016" dla uczniów klas drugich gimnazjów województwa lubelskiego.Celem konkursu jest popularyzowanie fizyki wśród młodzieży gimnazjalnej i motywowanie jej do nauki tego niełatwego dla większości osób przedmiotu. O tytuł laureata walczyły 34 drużyny z województwa lubelskiego, które musiały wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną, a także umiejętnością wyjaśniania obserwowanych zjawisk fizycznych. Wojewoda Lubelski - Przemysław Czarnek, pogratulował uczestnikom wysokiego poziomu umiejętności oraz wręczył nagrody laureatom i finalistom
Pan Tadeusz i Ogród Botaniczny

data aktualizacji: 01 Czerwca 2016

5 maja odbyła się wycieczka edukacyjna klasy 2A. Pierwszym punktem programu było przedstawienie pt. "Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie" w Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie. W spektaklu nostalgia i ironia mieszają się ze sobą, przedstawiając "Pana Tadeusza" nie tylko jako historię szlachecką, ale również, a może przede wszystkim, opowieść o nas samych. Po przedstawieniu czekał wszystkich uroczy spacer w Ogrodzie Botanicznym UMCS pod znakiem "Kwiaty wiosny".
Pomagamy!

data aktualizacji: 29 Maja 2016

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świdniku włączył się do akcji zorganizowanej prze Polski Czerwony Krzyż – „Gorączka Złota”. Zbieramy monety o nominałach 1, 2 i 5 groszy.

Zgromadzone w ten sposób pieniądze przeznaczone zostaną na dofinansowanie wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin najuboższych, pomoc rzeczową w postaci np. posiłków dla podopiecznych PCK, oraz wyposażenie i funkcjonowanie świetlic środowiskowych prowadzonych przez Czerwony Krzyż.

Swoje 5 groszy można wrzucić do 4 czerwca.  Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji!


Językowy kalejdoskop z II LO

data aktualizacji: 24 Maja 2016

23 maja, na zaproszenie II Liceum Ogólnokształcącego, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez zespół nauczycieli języków obcych II LO z okazji Dnia Różnorodności Kulturowej. 

Wspólnie ze starszymi kolegami z liceum uczestniczyliśmy w podchodach językowych, językowym torze przeszkód, konkursie "Mistrz słowa" i "Angielskim Tabu". Była to świetna nauka języków obcych - angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, a nawet łaciny - poprzez zabawę. Z niecierpliwością czekamy na "Językowy kalejdoskop" w II LO w przyszłym roku!
Wycieczka rowerowa

data aktualizacji: 23 Maja 2016

16 maja grupa uczniów klasy 2 A realizująca projekt edukacyjny z geografii wraz z p. Łukaszem Czemerysem i p. Dorotą Stępniak wyruszyli na wycieczkę rowerową drogami naszego regionu. Zaczęliśmy od Nałęczowa, następnie udaliśmy się do Wąwolnicy, Kazimierza Dolnego nad Wisłą i Puław. W odwiedzanych miejscach zgłębialiśmy naszą wiedzę z geografii, kultury i historii. Był to z pewnością owocnie i aktywnie spędzony czas.  Pełni wiedzy i pozytywnych emocji wróciliśmy do Świdnika.
<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Następna >>