Aktualności

<< Poprzednia {pages} Następna >>

Wycieczka na Roztocze

data aktualizacji: 06 Czerwca 2016

1 czerwca uczniowie klasy 1A wraz z wychowawcą panem Łukaszem Czemerysem i panią Dorotą Stępniak wyruszyli na trzydniową wycieczkę na Roztocze.
Pierwszego dnia zwiedziliśmy Zamość z jego ogrodem zoologicznym i przepiękną starówką. Tego samego dnia udaliśmy się do Narola - malowniczej roztoczańskiej miejscowości, która słynie z nieskażonej przyrody, pięknych szlaków turystycznych, a także imprez kulturalnych i muzycznych.
Drugiego dnia wyruszyliśmy na wędrówkę pieszą - zatrzymaliśmy się w Woli Wielkiej, gdzie mogliśmy podziwiać cerkiew z 1755 r. a wędrując lasami regionu mieliśmy okazję zobaczyć system schronów bojowych z okresu II Wojny Światowej na tak zwanej Lini Mołotowa.
Ostatniego dnia czekał nas spływ kajakowy rzeką Tanew. Piękna pogoda i malownicza trasa sprawiły, że można było naprawdę odpocząć.
Nasza wycieczka była niezwykłą lekcją geografii i historii naszego regionu. W czasie wyjazdu nie zabrakło także wspólnego przygotowania posiłków, wspólnych rozmów i dobrej zabawy, to wszystko z pewnością pozwoliło nam lepiej się poznać i zintegrować. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wspólne wyprawy.
Fizyczny Czar Par

data aktualizacji: 01 Czerwca 2016

13 maja 2016 r. Wojciech Delekta i Adam Fałdyga reprezentowali nasze gimnazjum podczas XI edycji Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego "Fizyczny Czar Par 2016" dla uczniów klas drugich gimnazjów województwa lubelskiego.Celem konkursu jest popularyzowanie fizyki wśród młodzieży gimnazjalnej i motywowanie jej do nauki tego niełatwego dla większości osób przedmiotu. O tytuł laureata walczyły 34 drużyny z województwa lubelskiego, które musiały wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną, a także umiejętnością wyjaśniania obserwowanych zjawisk fizycznych. Wojewoda Lubelski - Przemysław Czarnek, pogratulował uczestnikom wysokiego poziomu umiejętności oraz wręczył nagrody laureatom i finalistom
Pan Tadeusz i Ogród Botaniczny

data aktualizacji: 01 Czerwca 2016

5 maja odbyła się wycieczka edukacyjna klasy 2A. Pierwszym punktem programu było przedstawienie pt. "Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie" w Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie. W spektaklu nostalgia i ironia mieszają się ze sobą, przedstawiając "Pana Tadeusza" nie tylko jako historię szlachecką, ale również, a może przede wszystkim, opowieść o nas samych. Po przedstawieniu czekał wszystkich uroczy spacer w Ogrodzie Botanicznym UMCS pod znakiem "Kwiaty wiosny".
Pomagamy!

data aktualizacji: 29 Maja 2016

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świdniku włączył się do akcji zorganizowanej prze Polski Czerwony Krzyż – „Gorączka Złota”. Zbieramy monety o nominałach 1, 2 i 5 groszy.

Zgromadzone w ten sposób pieniądze przeznaczone zostaną na dofinansowanie wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin najuboższych, pomoc rzeczową w postaci np. posiłków dla podopiecznych PCK, oraz wyposażenie i funkcjonowanie świetlic środowiskowych prowadzonych przez Czerwony Krzyż.

Swoje 5 groszy można wrzucić do 4 czerwca.  Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji!


Językowy kalejdoskop z II LO

data aktualizacji: 24 Maja 2016

23 maja, na zaproszenie II Liceum Ogólnokształcącego, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez zespół nauczycieli języków obcych II LO z okazji Dnia Różnorodności Kulturowej. 

Wspólnie ze starszymi kolegami z liceum uczestniczyliśmy w podchodach językowych, językowym torze przeszkód, konkursie "Mistrz słowa" i "Angielskim Tabu". Była to świetna nauka języków obcych - angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, a nawet łaciny - poprzez zabawę. Z niecierpliwością czekamy na "Językowy kalejdoskop" w II LO w przyszłym roku!
Wycieczka rowerowa

data aktualizacji: 23 Maja 2016

16 maja grupa uczniów klasy 2 A realizująca projekt edukacyjny z geografii wraz z p. Łukaszem Czemerysem i p. Dorotą Stępniak wyruszyli na wycieczkę rowerową drogami naszego regionu. Zaczęliśmy od Nałęczowa, następnie udaliśmy się do Wąwolnicy, Kazimierza Dolnego nad Wisłą i Puław. W odwiedzanych miejscach zgłębialiśmy naszą wiedzę z geografii, kultury i historii. Był to z pewnością owocnie i aktywnie spędzony czas.  Pełni wiedzy i pozytywnych emocji wróciliśmy do Świdnika.
Konkurs wiedzy przyrodniczej

data aktualizacji: 23 Maja 2016

DSC_1554.jpg19 maja w naszej auli szkolnej odbył się Konkurs wiedzy przyrodniczej dla uczniów klas szóstych świdnickich szkół podstawowych - kandydatów do klasy biologiczno-chemicznej. Mimo że uczniowie ocenili zadania konkursowe jako trudne, zdecydowana większość piszących poradziła sobie z nimi doskonale! Szczerze Wam gratulujemy!

Ze względu na duże zainteresowanie szóstoklasistów nauką w klasie biologiczno-chemicznej i zgłaszaną niemożność przystąpienia kandydata do konkursu w wyznaczonym terminie (ze względu na chorobę, wycieczki itp.) informujemy, że osoby chętne do udziału w naszym konkursie przyrodniczym będą mogły zmierzyć się z zadaniami w dodatkowym terminie - zostanie on ustalony wspólnie ze szkołami, aby nie kolidował z planowanymi wyjazdami.


OGŁOSZENIE!!!!!!!!!!

data aktualizacji: 12 Maja 2016

W dniu 19 maja 2016 r. w sali 108 B (aula) o godz. 12.00

odbędzie się konkurs przyrodniczy dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie
do klasy biologiczno-chemicznej w Gimnazjum Nr 2 im. Lotników Polskich w Świdniku


Finały Międzyszkolnej Ligi Szachowej

data aktualizacji: 05 Maja 2016

Szachy.jpgZakończył się cykl rozgrywek turniejowych gry w szachy organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury. Nasze gimnazjum zajęło II miejsce wśród gimnazjów w Świdniku. Zwycięska drużyna, która systematycznie uczestniczyła w turnieju to: Magdalena Płońska, Wojciech Delekta, Adam Fałdyga i Sebastian Jakubas. Gratulujemy szachistom oraz życzymy kolejnych sukcesów w przyszłości!
Święto Konstytucji 3 Maja

data aktualizacji: 04 Maja 2016

  Z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja reprezentacja naszej szkoły  na czele z dyrektorem - panem Ryszardem Borowcem - wzięła udział w miejskich uroczystościach na Placu Konstytucji 3 Maja. Po wysłuchaniu przemówienia Burmistrza Miasta Świdnik, pana Waldemara Jaksona, a także koncertu naszego Chóru Canto i złożeniu kwiatów przed Pomnikiem, nastąpił przemarsz uczestników uroczystości, wraz z pocztami sztandarowymi, do kościoła NMP Matki Kościoła, gdzie odbyła się Msza Św. w intencji Ojczyzny.

Dla podkreślenia wagi wydarzeń sprzed ponad 200 lat, w piątek 29 kwietnia, wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akademii przypominającej znaczenie Konstytucji 3 Maja.

Zdjęcia - źródło: www.swidnik.pl


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Następna >>