Finał I edycji Wojewódzkiego Konkursu

data aktualizacji: 04 Maja 2016

22 kwietnia 2016 r. odbył się uroczysty finał I edycji Wojewódzkiego Konkursu Wędrówka po krajach angielskiego/niemieckiego obszaru językowego dla gimnazjalistów.

W kategorii „kultura i realioznawstwo Niemiec”  w III finałowym etapie uczestniczyło 9 zespołów uczniowskich.

Gimnazjum Nr 2 im. Lotników Polskich w Świdniku w składzie: Julia Leśniak, Adam Fałdyga, Kacper Najda zajęło II miejsce.

Gratulujemy zarówno drużynie, jak i pani Renacie Wójcik przygotowującej uczniów do konkursu!

Podsumowanie wyników odbyło się w obecności licznego grona zaproszonych gości. Galę finałową, która odbyła się XXIII LO im. Nauczycieli Tajnego Nauczania, zaszczycili swoją obecnością m.in. Konsul Honorowy Republiki Federalnej Niemiec w Lublinie, pan prof. Andrzej Roman Kidyba i pani Katarzyna Szabała-Jońska - inspektor ds. pedagogicznych bibliotek publicznych Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Na uroczystości obecni byli również  przedstawiciele Kuratorium Oświaty i Prezydenta Lublina

X Ogólnopolski Konkurs Recytatorski "Przebudzeni do życia"

data aktualizacji: 27 Kwietnia 2016

25 kwietnia w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie odbył się turniej wojewódzki X Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów "Przebudzeni do życia" . Adam Fałdyga, uczeń klasy 2A, został wyróżniony spośród przedstawicieli wielu powiatów naszego województwa.Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

„Cudze chwalicie, swego nie znacie…”

data aktualizacji: 21 Kwietnia 2016

20160421_083153.jpgZ przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 2A- Gabriela Wójcik została wyróżniona w Powiatowym Konkursie Językowym „Cudze chwalicie, swego nie znacie…” zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku.

Gabrysiu, serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Szkolny Klub Fotograficzny

data aktualizacji: 20 Kwietnia 2016

Szkolny_Klub_Fotograficzny.jpgSzkolny Klub Fotograficzny zaprasza na kolejną wystawę fotograficzną. Tematem  już czwartej w tym roku wystawy jest "Światło". W holu szkoły można podziwiać prace członków naszego klubu: Beaty Gajewskiej, Pauliny Podkowy, Eweliny Sionkowskiej, Aleksandry Jankowskiej i Marka Miłosza. Życząc przyjemnych wrażeń estetycznych w czasie oglądania wystawy przypominamy o spotkaniach Szkolnego Klubu Fotograficznego w każdą środę o 15.05 w sali 201A. Szczegółowych informacji udziela opiekun klubu p. Dorota Stępniak. Serdecznie zapraszamy.

Szkolny Konkurs Fotograficzny

data aktualizacji: 19 Kwietnia 2016

Szkolny Klub Fotograficzny i Samorząd Uczniowski II LO z przyjemnością informują, że laureatami Szkolnego Konkursu Fotograficznego pod hasłem "Światło" zostali:

• I miejsce - Aleksandra Jankowska  - Gimnazjum nr 2 im. Lotników Polskich
  • II miejsce - Marek Miłosz - Gimnazjum nr 2 im. Lotników Polskich
  • III miejsce - Jolanta Bińczyk - II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród 21 kwietnia w czasie Dnia Otwartych Drzwi II LO.

Przypominamy o spotkaniach Szkolnego Klubu Fotograficznego w każdą środę o 15.05 w sali 201A. Szczegółowych informacji udziela opiekun klubu p. Dorota Stępniak.

Zobacz nagrodzone prace

1050. rocznica Chrztu Polski

data aktualizacji: 19 Kwietnia 2016

15 kwietnia, w piątek, odbyła się w naszej szkole - z udziałem Burmistrza Miasta Świdnik - pana Waldemara Jaksona, a także Naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych - pana Łukasza Reszki - uroczysta akademia z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski przygotowana przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego i Chór Canto - dla całej społeczności Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świdniku. W niedzielę 17 kwietnia uczestniczyliśmy w wydarzeniach zamykających w naszym mieście obchody jubileuszu Chrztu Polski: w uroczystej Mszy św. w kościele NMP Matki Kościoła, a potem w programie przygotowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w muszli koncertowej MCUS

Kiermasz ciast

data aktualizacji: 05 Kwietnia 2016

Dziękujemy wszystkim uczniom Gimnazjum nr 2 i II LO oraz nauczycielom za włączenie się w zbiórkę finansową na rzecz Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Zebrana kwota pomoże Podopiecznym hospicjum w sfinansowaniu najpotrzebniejszych medykamentów. Szczególne podziękowania dla uczniów 1a i 2a z Gimnazjum nr 2 za przyniesione pyszne ciasta i całodzienną kwestę.
Kolejny kiermasz ciast już w najbliższy PIĄTEK, a ciasta upiecze klasa IA i IB1.

Prima Aprilis w G2

data aktualizacji: 03 Kwietnia 2016

Prima Aprilis - to dzień tradycyjnego przebierania się w naszym LO. W tym roku do akcji przyłączyło się nasze gimnazjum. Wszyscy - uczniowie i nauczyciele - wcielają się w różne postaci - w tym roku: literackie.

Prezentacji strojów towarzyszyło wspólne czytanie fragmentów książek - poważnych, mniej poważnych, dla dorosłych i również dla dzieci, w związku z datą 2 kwietnia - Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci. Wszyscy bawili się wyśmienicie!

Nasze sukcesy językowe

data aktualizacji: 03 Kwietnia 2016

Uczniowie klasy 2A, Julia Leśniak, Adam Fałdyga oraz Kacper Najda awansowali do finałowego etapu Wojewódzkiego Konkursu języka niemieckiego "Wędrówka po krajach niemiecko języcznych". Są w grupie dziewięciu najlepszych drużyn w województwie.  Gratulujemy.
Trzymamy za was kciuki na finale, który odbędzie się 22 kwietnia.

Życzenia świąteczne

data aktualizacji: 23 Marca 2016

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę każdemu z nas doświadczenia obecności Chrystusa Zmartwychwstałego w naszym życiu. Niech Tajemnica Wielkiej Nocy przyniesie naszym rodzinom łaskę radości, pokoju, miłości i nadziei.

Ryszard Borowiec
Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1