Aktualności

<< Poprzednia {pages} Następna >>

Konkurs wiedzy przyrodniczej

data aktualizacji: 23 Maja 2016

DSC_1554.jpg19 maja w naszej auli szkolnej odbył się Konkurs wiedzy przyrodniczej dla uczniów klas szóstych świdnickich szkół podstawowych - kandydatów do klasy biologiczno-chemicznej. Mimo że uczniowie ocenili zadania konkursowe jako trudne, zdecydowana większość piszących poradziła sobie z nimi doskonale! Szczerze Wam gratulujemy!

Ze względu na duże zainteresowanie szóstoklasistów nauką w klasie biologiczno-chemicznej i zgłaszaną niemożność przystąpienia kandydata do konkursu w wyznaczonym terminie (ze względu na chorobę, wycieczki itp.) informujemy, że osoby chętne do udziału w naszym konkursie przyrodniczym będą mogły zmierzyć się z zadaniami w dodatkowym terminie - zostanie on ustalony wspólnie ze szkołami, aby nie kolidował z planowanymi wyjazdami.


OGŁOSZENIE!!!!!!!!!!

data aktualizacji: 12 Maja 2016

W dniu 19 maja 2016 r. w sali 108 B (aula) o godz. 12.00

odbędzie się konkurs przyrodniczy dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie
do klasy biologiczno-chemicznej w Gimnazjum Nr 2 im. Lotników Polskich w Świdniku


Finały Międzyszkolnej Ligi Szachowej

data aktualizacji: 05 Maja 2016

Szachy.jpgZakończył się cykl rozgrywek turniejowych gry w szachy organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury. Nasze gimnazjum zajęło II miejsce wśród gimnazjów w Świdniku. Zwycięska drużyna, która systematycznie uczestniczyła w turnieju to: Magdalena Płońska, Wojciech Delekta, Adam Fałdyga i Sebastian Jakubas. Gratulujemy szachistom oraz życzymy kolejnych sukcesów w przyszłości!
Święto Konstytucji 3 Maja

data aktualizacji: 04 Maja 2016

  Z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja reprezentacja naszej szkoły  na czele z dyrektorem - panem Ryszardem Borowcem - wzięła udział w miejskich uroczystościach na Placu Konstytucji 3 Maja. Po wysłuchaniu przemówienia Burmistrza Miasta Świdnik, pana Waldemara Jaksona, a także koncertu naszego Chóru Canto i złożeniu kwiatów przed Pomnikiem, nastąpił przemarsz uczestników uroczystości, wraz z pocztami sztandarowymi, do kościoła NMP Matki Kościoła, gdzie odbyła się Msza Św. w intencji Ojczyzny.

Dla podkreślenia wagi wydarzeń sprzed ponad 200 lat, w piątek 29 kwietnia, wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akademii przypominającej znaczenie Konstytucji 3 Maja.

Zdjęcia - źródło: www.swidnik.pl


Finał I edycji Wojewódzkiego Konkursu

data aktualizacji: 04 Maja 2016

22 kwietnia 2016 r. odbył się uroczysty finał I edycji Wojewódzkiego Konkursu Wędrówka po krajach angielskiego/niemieckiego obszaru językowego dla gimnazjalistów.

W kategorii „kultura i realioznawstwo Niemiec”  w III finałowym etapie uczestniczyło 9 zespołów uczniowskich.

 Gimnazjum Nr 2 im. Lotników Polskich w Świdniku w składzie: Julia Leśniak, Adam Fałdyga, Kacper Najda zajęło II miejsce.

Gratulujemy zarówno drużynie, jak i pani Renacie Wójcik przygotowującej uczniów do konkursu!

 Podsumowanie wyników odbyło się w obecności licznego grona zaproszonych gości. Galę finałową, która odbyła się XXIII LO im. Nauczycieli Tajnego Nauczania, zaszczycili swoją obecnością m.in. Konsul Honorowy Republiki Federalnej Niemiec w Lublinie, pan prof. Andrzej Roman Kidyba i pani Katarzyna Szabała-Jońska - inspektor ds. pedagogicznych bibliotek publicznych Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Na uroczystości obecni byli również  przedstawiciele Kuratorium Oświaty i Prezydenta Lublina
X Ogólnopolski Konkurs Recytatorski "Przebudzeni do życia"

data aktualizacji: 27 Kwietnia 2016

25 kwietnia w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie odbył się turniej wojewódzki X Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów "Przebudzeni do życia" . Adam Fałdyga, uczeń klasy 2A, został wyróżniony spośród przedstawicieli wielu powiatów naszego województwa.Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


„Cudze chwalicie, swego nie znacie…”

data aktualizacji: 21 Kwietnia 2016

 20160421_083153.jpgZ przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 2A- Gabriela Wójcik została wyróżniona w Powiatowym Konkursie Językowym „Cudze chwalicie, swego nie znacie…” zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku.

Gabrysiu, serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Szkolny Klub Fotograficzny

data aktualizacji: 20 Kwietnia 2016

Szkolny_Klub_Fotograficzny.jpgSzkolny Klub Fotograficzny zaprasza na kolejną wystawę fotograficzną. Tematem  już czwartej w tym roku wystawy jest "Światło". W holu szkoły można podziwiać prace członków naszego klubu: Beaty Gajewskiej, Pauliny Podkowy, Eweliny Sionkowskiej, Aleksandry Jankowskiej i Marka Miłosza. Życząc przyjemnych wrażeń estetycznych w czasie oglądania wystawy przypominamy o spotkaniach Szkolnego Klubu Fotograficznego w każdą środę o 15.05 w sali 201A. Szczegółowych informacji udziela opiekun klubu p. Dorota Stępniak. Serdecznie zapraszamy.
Szkolny Konkurs Fotograficzny

data aktualizacji: 19 Kwietnia 2016

Szkolny Klub Fotograficzny i Samorząd Uczniowski II LO z przyjemnością informują, że laureatami Szkolnego Konkursu Fotograficznego pod hasłem "Światło" zostali:

  • I miejsce - Aleksandra Jankowska  - Gimnazjum nr 2 im. Lotników Polskich
  • II miejsce - Marek Miłosz - Gimnazjum nr 2 im. Lotników Polskich
  • III miejsce - Jolanta Bińczyk - II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród 21 kwietnia w czasie Dnia Otwartych Drzwi II LO.

Przypominamy o spotkaniach Szkolnego Klubu Fotograficznego w każdą środę o 15.05 w sali 201A. Szczegółowych informacji udziela opiekun klubu p. Dorota Stępniak.

Zobacz nagrodzone prace


1050. rocznica Chrztu Polski

data aktualizacji: 19 Kwietnia 2016

15 kwietnia, w piątek, odbyła się w naszej szkole - z udziałem Burmistrza Miasta Świdnik - pana Waldemara Jaksona, a także Naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych - pana Łukasza Reszki - uroczysta akademia z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski przygotowana przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego i Chór Canto - dla całej społeczności Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świdniku. W niedzielę 17 kwietnia uczestniczyliśmy w wydarzeniach zamykających w naszym mieście obchody jubileuszu Chrztu Polski: w uroczystej Mszy św. w kościele NMP Matki Kościoła, a potem w programie przygotowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w muszli koncertowej MCUS
<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Następna >>