Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

data aktualizacji: 24 Sierpnia 2017

Serdecznie zapraszamy naszych Uczniów
wraz z Rodzicami

na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
w poniedziałek 4 września 2017 r.

godz. 8.15 - Msza Św. w kościele p.w. Św. Józefa w Świdniku
godz. 9.30 - uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w sali gimnastycznej, następnie - spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych


Certyfikaty Jakości Kształcenia od Insta.Ling dla naszej szkoły!

data aktualizacji: 12 Lipca 2017

Wakacje trwają w najlepsze, ale do szkoły ciągle docierają miłe podziękowania i gratulacje wynikające z całorocznej współpracy z różnymi instytucjami wspierającymi nas w pracy z uczniami.
Od kilku lat uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świdniku, w tym również Gimnazjum nr 2, korzystają z nowoczesnego programu do nauki słownictwa angielskiego i polskiej ortografii. Gratulujemy nauczycielom i ich uczniom uzyskania po raz kolejny certyfikatów jakości kształcenia: pani Edycie Walczak (SP4, G2, II LO), pani Agnieszce Lubowieckiej (SP4, G2) i pani Jadwidze Kopniak (II LO, G2 - Złoty Certyfikat Jakości Kształcenia Języka Angielskiego).
Czym jest Program Insta.Ling dla Szkół?
Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców.
Więcej o tym sposobie nauki można dowiedzieć się tutaj:https://instaling.pl/


A teraz... czas na wakacje!

data aktualizacji: 24 Czerwca 2017

Do tego dnia byli uczniami Gimnazjum nr 2 im. Lotników Polskich w Świdniku... 23 czerwca 2017 r. stali się jego absolwentami. Uczniowie klasy 1A pod kierunkiem p. Edyty Walczak przygotowali piękne, pełne wspomnień pożegnanie swoim starszym kolegom. Dyrektor szkoły, pan Ryszard Borowiec, wręczył nagrody, wyróżnienia, podziękowania najlepszym uczniom i ich rodzicom. Wszyscy uczniowie kończący szkołę otrzymali świadectwa z rąk pana dyrektora. Uroczystość, podczas której spotkały się klasa 1, 2 i 3 miała wyjątkowy charakter - była kameralna, ciepła, serdeczna.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i absolwentom osiągniętych wyników w nauce i konkursach.
Rodzicom gratulujemy wspaniałych dzieci! Wszystkim życzymy udanego wypoczynku i ... do zobaczenia po wakacjach!!!


Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

data aktualizacji: 21 Czerwca 2017

Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z rodzicami
w piątek 23 czerwca na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017

w Gimnazjum Nr 2 im. Lotników Polskich

w Świdniku

 

8.15 – Msza Św. w kościele p.w. św. Józefa

12.30 – uroczystość zakończenia roku szkolnego w sali gimnastycznej, następnie spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych

KLASA

WYCHOWAWCA

SALA

1A

p. Edyta Walczak

015A

2 A

p. Łukasz Czemerys

005A

3 A

p. Dorota Kuczyńska

104A

 

Autobus szkolny:

·                    rano    (wyjazd sprzed szkoły): godz.7.15 (dojazd do  szkoły: godz. 7.50)

·                    powrót:  godz.14.30

 


Dzień Dziecka w Warszawie!

data aktualizacji: 21 Czerwca 2017

1 czerwca klasa 3A  pod opieką wychowawczyni - p. Doroty Kuczyńskiej
i p. Elżbiety Żuk-Suskiej była na swojej ostatniej wspólnej wycieczce.
Dzień pełen wrażeń rozpoczął się podróżą pociągiem. Zwiedziliśmy Mazowiecki Park Miniatur, gdzie mogliśmy zobaczyć makiety okazałych, nieistniejących obecnie budowli i udać się w wirtualny spacer po przedwojennej Warszawie. Głównym punktem programu naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Niezwykle interesujące opowieści przewodnika, film "Miasto ruin", przejście kanałami - na długo pozostaną  w pamięci.
Na zakończenie udaliśmy się na spacer ulicą Krakowskie Przedmieście - zobaczyliśmy m. in. Pałac Prezydencki, grób Nieznanego Żołnierza, warszawską Syrenkę i Pomnik Małego Powstańca.
Wspomnienia z tej udanej wycieczki zostaną z nami na długo!


Brawa dla Kornelii Ordutowskiej z 3A!

data aktualizacji: 14 Czerwca 2017

8 czerwca 2017 r. odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników Powiatowego Konkursu Fizycznego "Fotografujemy Zjawiska Fizyczne". Nagrodzeni otrzymali książki ufundowane przez Starostę Powiatu Świdnickiego i Burmistrza Miasta Świdnik. Podczas uroczystości wręczenia nagród były prezentowane prace uczestników konkursu na wystawie przygotowanej przez organizatorów. W kategorii gimnazjalistów wyróżnienie otrzymała - w obecności swojej wychowawczyni pani Doroty Kuczyńskiej inspirującej uczniów do udziału w konkursie -  Kornelia Ordutowska z klasy 3A, której serdecznie gratulujemy!

Z Teatrem Puk-Puk nasze gimnazjum pomaga Jasiowi Karwowskiemu

data aktualizacji: 13 Czerwca 2017

W poniedziałek 12 czerwca uczniowie klasy 3A obejrzeli w sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury spektakl Teatru Puk-Puk w reżyserii pani Katarzyny Marjasiewicz - "Głusi". Aktorzy, a wśród nich uczeń klasy 3A - Adam Fałdyga, wspólnie z kolegami i koleżankami z innych szkół, wystąpili na scenie dedykując swój spektakl choremu na nowotwór Jasiowi Karwowskiemu. Gratulujemy aktorom i pani reżyser poruszającego scenariusza i dojrzałości na scenie, dziękujemy za zaproszenie do pięknej akcji wsparcia Jasia!
Czekamy na kolejne spektakle!
fot.: Głos Świdnika


Piknik naukowy z II LO!

data aktualizacji: 07 Czerwca 2017

We wtorek 6 czerwca plac przed ZSO nr 1 za sprawą naszych starszych kolegów z II LO zamienił się w laboratoria fizyczne i chemiczne, pracownię biologiczną, przestrzeń gier i zabaw logicznych, matematycznych, komputerowych, językowych, literackich, obserwatorium astronomiczne, plac nauki gry w golfa, modelarnię - a to z powodu organizowanego przez II LO już po raz drugi PIKNIKU NAUKOWEGO! Cieszy nas, że tym razem mogliśmy włączyć się do organizacji  - klasa 3A wspólnie z wychowawczynią - p. Dorotą Kuczyńską czuwała nad grami komputerowymi, doświadczeniami fizycznymi i teleskopem. Był to dzień pełen niezapomnianych spotkań i wrażeń - na piknik przybyli bowiem uczniowie świdnickich gimnazjów!
Polecamy artykuł i fotorelację!
FB II LO


Gra w golfa i spotkanie z kabaretem Smile!

data aktualizacji: 25 Maja 2017

W środę, 24 maja, nasi uczniowie pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego - pani Anny Kuczyńskiej i wychowawczyni klasy - pani Doroty Kuczyńskiej zgłębiali tajniki gry w golfa na polu golfowym w Wierzchowiskach.

Dzień ten był pełen niespodzianek! Pierwszą część zajęć na polu golfowym przerwała nam burza, więc schroniliśmy się w pałacu, gdzie odbyliśmy lekcję sprawdzającą naszą wiedzę przekazaną przez instruktora Tomasza Cioczka. Większość naszych odpowiedzi była bezbłędna! - nic dziwnego, bo pilnie słuchaliśmy naszego instruktora! Kolejną niespodzianką było spotkanie z aktorami z kabaretu Smile, z którymi zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.  
Gdy deszcz przestał padać, wróciliśmy do zajęć na strzelnicy golfowej, aby doskonalić swing. Zajęcia zakończyliśmy konkursem na najdalsze uderzenie. Okazało się, że w naszej klasie mamy utalentowanych młodych golfistów!
Naukę będziemy kontynuować  wspólnie z naszymi starszymi kolegami
z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdniku podczas zainicjowanej i prowadzonej przez p. Annę Kuczyńską Sobotniej Akademii Golfa.
Zatem: PRZYGODO TRWAJ!!!


W Pieninach było fantastycznie!

data aktualizacji: 22 Maja 2017

W dniach 10 – 12 maja uczniowie kl. 1, 2 i 3 naszego gimnazjum wybrali się w Pieniny. Oto relacja z wyprawy:

W czasie kilkugodzinnej podróży, mogliśmy podziwiać malownicze krajobrazy. Pierwszym punktem programu był Stary Sącz, który, ze względu na zachowaną średniowieczną zabudowę miasta, uznany jest za rezerwat urbanistyczny. Zwiedziliśmy gotycki kościół przy klasztorze Klarysek, gdzie poznaliśmy historię świętej Kingi i świętej Jadwigi. W miejscowości Jaworki mogliśmy podziwiać piękny krajobraz w rezerwacie przyrody Biała Woda:  kamieniste koryto potoku z kaskadami, liczne elementy przyrody nieożywionej – skały wapienne i turnie. Drugiego dnia czekały na nas Pieniny. Na pierwszy szczyt, Palenicę (722m n.p.m.), wjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym, mając pod stopami czubki wysokich świerków. Dzięki bardzo dużej przejrzystości powietrza tego dnia, na całej trasie towarzyszyły nam przepiękne widoki. Największe wrażenie robiła panorama na Tatry Wysokie wciąż pokryte śniegiem. Szliśmy granią, wzdłuż granicy polsko – słowackiej. Po drodze mijaliśmy pasące się stada owiec i towarzyszące im psy pasterskie, w bacówkach mogliśmy spróbować jak smakują świeżutkie oscypki i żyntyca, a na trawiastych łąkach mogliśmy odpocząć. Naszym celem była najwyższa góra Pienin – Wysoka (1050 m n.p.m.). Strome podejście wzbudzało obawy, ale w końcu wszyscy na szczycie mogli cieszyć się niezapomnianymi widokami. Ze szczytu schodziliśmy stromą ścieżką przez obszar Rezerwatu Wysokie Skałki, następnie szeroką halą trafiamy na na przepiękną Dubantowską Dolinę – polanę, której największą atrakcją są znajdujące się Kamienne Księgi – płaskie skały naturalnie ułożone w formie otwartej książki. I w końcu przed nami Wąwóz Homole. Po bardzo intensywnej trasie górskiej czekał nas jeszcze spacer po Szczawnicy – przepięknym uzdrowisku. Zregenerowani – trzeciego dnia ruszyliśmy wzdłuż Grajcarka i Dunajca do Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego, gdzie zapoznaliśmy się z endemitami Pienin. Następnie udaliśmy się do Czorsztyna, gdzie zwiedziliśmy ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku, położone na wzgórzu nad Jeziorem Czorsztyńskim.

Pełni wrażeń wróciliśmy do domu i czekamy na następne wycieczki!

Zdjęcia z wycieczki w Pieniny do obejrzenia w galerii:
http://gim2swidnik.pl/index.php?gl=Rok+szkolny+2016-2017&f=Pieniny

 


<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Następna >>