Rok szkolny 2016/2017

data aktualizacji: 25 Października 2016

  Gminny etap Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Anny Kamieńskiej

  • II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zajął Adam Fałdyga (kl. 3A)
    Uczniów przygotowały: pani Magdalena Kołodyńska i pani Agnieszka Lubowiecka.

  Powiatowy etap Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Anny Kamieńskiej

  • II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zajął Adam Fałdyga (kl. 3A)
    Uczniów przygotowały: pani Magdalena Kołodyńska i pani Agnieszka Lubowiecka.



Rok szkolny 2015/2016

data aktualizacji: 18 Listopada 2015

  • Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Anny Kamieńskiej w Miejsko - Powiatowej Bibliotece w Świdniku - eliminacje gminne:
W kategorii młodzieży gimnazjalnej
  •  I miejsce –  Adam Fałdyga z kl. 2A (przygotowany przez p. Agnieszkę Lubowiecką).

  • Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Anny Kamieńskiej w Miejsko - Powiatowej Bibliotece w Świdniku - eliminacje powiatowe:
W kategorii młodzieży gimnazjalnej
  •  I miejsce –  Adam Fałdyga z kl. 2A (przygotowany przez p. Agnieszkę Lubowiecką).

  • Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny ZATRZYMAJ MIASTO W KADRZE organizowany przez Gimnazjum nr 3 w Świdniku. (opiekun -pan Łukasz Czemerys ). W kategorii wiekowej 13 - 15 lat:
  • I miejsce zajęła Ewelina Sionkowska (kl. 2A),
  • II miejsce zajął Marek Miłosz (kl. 2A).

  • Turniej Międzypowiatowy XIX Jesiennego Konkursu Recytatorskiego "Świat jest teatrem" - Adama Fałdyga  otrzymał jedną z 9 nagród i nominację do Turnieju Wojewódzkiego.

  • I Ogólnopolski Konkurs Literacki "Święty Mikołaj w oczach współczesnych dzieci i młodzieży - I ty możesz zostać św. Mikołajem" - Magdalena Płońska z kl. 2A 
  • Powiatowy Konkurs Językowy „Cudze chwalicie, swego nie znacie…” zorganizowany przez Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku - wyróżnienie dla uczennicy klasy 2A - Gabrieli Wójcik
  • X Ogólnopolski Konkurs Recytatorski dla Gimnazjalistów "Przebudzeni do życia" zorganizowany w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie -  Adam Fałdyga, uczeń klasy 2A, został wyróżniony. 

  • I Wojewódzki Konkurs Wędrówka po krajach angielskiego/niemieckiego obszaru językowego dla gimnazjalistów w kategorii „kultura i realioznawstwo Niemiec”  w III finałowym etapie uczestniczyło 9 zespołów uczniowskich. Zespół w składzie: Julia Leśniak, Adam Fałdyga, Kacper Najda zajął II miejsce.
  • Turniej gry w szachy organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury - II miejsce. Skład drużyny: Magdalena Płońska, Wojciech Delekta, Adam Fałdyga i Sebastian Jakubas.


Rok szkolny 2014/2015

data aktualizacji: 20 Listopada 2014

  • I miejsce w konkursie I etapie Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Anny Kamieńskiej - Adam Fałdyga kl. 1A

  • I miejsce w konkursie II etapie Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Anny Kamieńskiej - Adam Fałdyga kl. 1A

  • Tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursie Literackim "Świętymi Bądźcie" - Magda Płońska, kl 1A

  • II miejsce wXX Konkursie Wiedzy o Świdniku organizowanym przez Urząd Miasta Świdnik i Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną im. Anny Kamieńskiej w Świdniku.(Reprezentacja naszej szkoły liczyła pięć osób: na pytania odpowiadał trzyosobowy zespół uczniów klasy I A: Julia Leśniak, Wojciech Delekta i Adam Fałdyga. Projekt pocztówki, który zwyciężył w swojej konkurencji, przygotowała i przedstawiła Adrianna Gręda (klasa 3A). Projekt krzyżówki opracowany przez Magdalenę Płońską, Mateusza Drogomireckiego i Kacpra Najdę przedstawił Mateusz Drogomirecki.)

  • I miejsce w IX Bożonarodzeniowym Konkursie Plastycznym pt. Stroiki i pocztówki świąteczne organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku - Julia Leśniak, kl 1A.

  • Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna na 1853 uczestników z całej Polski, nasi reprezentanci zmieścili się w pierwszej pięćdziesiątce, przy czym dwoje z nich zdobyło dyplom laureata
      • Sara Pietras, kl 3A  - miejsce 3

      • Michał Jarocki, kl 3A – miejsce 10

      • Magdalena Płońska,kl 1A – miejsce 21

      • Adrianna Gręda,kl 3A – miejsce 22

      • Julia Leśniak,kl 1A – miejsce 26

      • Mikołaj Denysiuk,kl 3A – 27

      • Sławomir Haratym,kl 3A – 29

      • Rafał Szymanek,kl 3A – 30

      • Filip Buch,kl 3A – 30

      • Natalia Kwiatuszewska,kl 3A – 35

      • Adrianna Rugała,kl 3A 41

      • Przemysław Haratym,kl 3A - 48


  • Ogólnopolski konkurs Alfik Humanistyczny:
    • I miejsce w województwie lubelskim i VI w kraju - Adam Fałdyga, kl 1A 
    • III miejsce w województwie – uzyskała Julia Leśniak, kl 1A


  • wyróżnienie w konkursie  Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla gimnazjalistów "Przebudzeni do życia" - Adam Fałdyga kl. 1A
  • I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - Adam Fałdyga kl. 1A
  • I miejsce w powiatowym konkursie polonistycznym – „Cudze chwalicie, swego nie znacie…” -  organizowanym przez Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej - Sara Pietras, 3A 



Rok szkolny 2013/2014

data aktualizacji: 03 Czerwca 2014

  • Uczestnictwo w konkursie "Fizyczny Czar Par 2014" pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Rektora Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
    Reprezentacja klasy 2A:
    Adrianna Gręda i Piotr Kosiński.


Rok szkolny 2012/2013

data aktualizacji: 12 Marca 2014

  •  Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty dla Chóru CANTO Gimnazjum nr 2 przy ZSO nr 1 w Świdniku pod dyrekcją Ewy Bieniek w Wojewódzkim Konkursie Chórów Szkolnych Cor Cantans 2013 - 12 czerwca 2013
  • Złoty dyplom dla Chóru CANTO Gimnazjum nr 2 przy ZSO nr 1 w Świdniku pod dyrekcją Ewy Bieniek w Wojewódzkim Konkursie Chórów Szkolnych Cor Cantans 2013 - 12 czerwca 2013


Rok szkolny 2011/2012

data aktualizacji: 12 Marca 2014

  • I miejsce w klasyfikacji zespołowej Szkół Gimnazjalnych w IX Ulicznych Biegach Niepodległości - 11 listopada 2011
  •  I miejsce w klasyfikacji Szkolnej Debacie Świdnickiej organizowanej przez Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Świdniku pod patronatem Dziekana Wydziału Politologii UMCS w Lublinie - 2 kwietnia 2012


Rok szkolny 2010/2011

data aktualizacji: 12 Marca 2014

  • I miejsce w Klasyfikacji Drużynowej w Miejsko - Powiatowym konkursie wiedzy o Generale Tadeuszu Górze. Skład drużyny: Justyna Nowakiewicz, Magdalena Podsiadła
  • II miejsce - Jolanta Bińczyk w XI edycji konkursu plastycznego "Moja Ojczyzna", kategoria - gimnazja, pod patronatem Starosty Powiatu Świdnickiego i Burmistrza Miasta Świdnik. - 16 listopada 2010


Rok szkolny 2009/2010

data aktualizacji: 12 Marca 2014

  • Złoty dyplom w III Wojewódzkim Konkursie Chórów Szkolnych dla Chóru CANTO Gimnazjum nr 2 im. Lotników Polskich Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świdniku pod dyrekcją Ewy Bieniek w ramach prezentacji chórów regionu lubelskiego ogólnopolskiego programu rozwoju chórów szkolnych "Śpiewająca Polska"  - 19 czerwca 2010