Rada Samorządu Uczniowskiego

data aktualizacji: 17 Listopada 2015

Już po wyborach parlamentarnych demokracja zagościła też w murach naszego gimnazjum. Wybieraliśmy Radę Samorządu Uczniowskiego. "Mandaty" dostali: Wojciech Delekta, jako Przewodniczący i Magdalena Płońska, Sebastian Pastuszak, Łukasz Małek.

Nowy Samorząd przypomina, że już niebawem Andrzejki!

Podsumowanie działań Samorządu Uczniowskiego w 1 semestrze.

data aktualizacji: 21 Stycznia 2013

Podsumowanie działań Samorządu Uczniowskiego w 1 semestrze.

Zaraz po wyborach do Samorządu zabraliśmy się do pracy. Udało się nam wybrać zarząd z Joanną Morawską na czele, oraz sporządzić pełny wyzwań plan działań na nadchodzący rok szkolny. Nie sposób wymienić wszystkie nasze działania, ale wśród najważniejszych znajdą się: pomoc w organizacji Sprzątania Świata, uświetnienie Dnia Edukacji Narodowej, zbiórki monet w ramach akcji Góra Grosza i nakrętek (wraz z licealistami) dla Hospicjum Małego Księcia w Lublinie, w końcu Dyskoteka Andrzejkowa ze wspaniałymi tradycyjnymi andrzejkowymi wróżbami.

Podczas trwania roku szkolnego wzięliśmy udział w warsztatach dla Samorządów Uczniowskich, a ostatnio odwiedziliśmy pensjonariuszy Miejskiego Centrum Usług Socjalnych w Świdniku z Bożonarodzeniowymi życzeniami i upominkami, oraz zorganizowaliśmy szkolne kolędowanie dla wszystkich uczniów naszego gimnazjum. Dodatkowo stale opiekujemy się pomnikiem lotników na świdnickim cmentarzu.

Kolejne akcje samorządu już niebawem! Czekamy oczywiście na Wasze pomysły i zachęcamy do aktywnej działalności na rzecz szkolnej społeczności!

Działania Samorządu Uczniowskiego

data aktualizacji: 21 Stycznia 2013

W okresie przedświątecznym nasiliły się działania naszego Samorządu Uczniowskiego. Wspólne kolędowanie podczas Jasełek, ubieranie choinki na szkolnym korytarzu, zbieranie monet w ramach akcji Góra Grosza.

Nie wszyscy wiedzą o jeszcze jednej inicjatywie naszych gimnazjalistów. Otóż  na krótko przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedziliśmy świdnickich seniorów w Miejskim Centrum Usług Socjalnych im. Jana Pawła II składając życzenia Spokojnych, Zdrowych Świąt Narodzenia Pana i pogody ducha w Nowym 2013 Roku!

Obdarowaliśmy też podopiecznych MCUS drobnymi – własnoręcznie wykonanymi przez naszych uczniów upominkami świątecznymi: obrazami na szkle i przepięknymi aniołami z masy solnej. Drodzy podopieczni MCUS zapewniamy, że jeszcze do Was wrócimy! :)

Działania Samorządu Uczniowskiego

data aktualizacji: 17 Stycznia 2013

Zarząd naszego Samorządu Uczniowskiego uczestniczył wraz ze swoimi kolegami i koleżankami z innych świdnickich szkół w Warsztatach dla Samorządów Uczniowskich. Gospodarzem warsztatów 21 listopada 2012 roku było Gimnazjum nr 1 w Świdniku. Uczniowie wymieniali się pomysłami, doświadczeniami, a także wzajemnie się integrowali. Część pomysłów na pewno uda się przenieść do naszej szkoły! Kilkugodzinne warsztaty naładowały nas pozytywną energią do pracy na rzecz społeczności szkolnej! Jak wyglądały te warsztaty możecie obejrzeć na zdjęciach.

Małe Gimnazjum o wielkim sercu!

data aktualizacji: 13 Marca 2013

Uczniowie naszego Gimnazjum z chęcią aktywnie włączają się do akcji zbierania nakrętek po napojach na rzecz Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. Jeszcze przed feriami do pojemnika Zakrętkożercy trafiły "klasowe" zbiory uczniów kl. 2A. Zapewniamy, że to nie koniec! Jeszcze więcej nakrętek to jeszcze więcej spełnionych marzeń Podopiecznych Hospicjum!

Poczta Walentynkowa

data aktualizacji: 06 Lutego 2013

Poczta Zakochanych!

Jak pewnie wszyscy nasi uczniowie zauważyli, tradycyjnie już w naszej szkole działa Poczta Walentynkowa! Do kogo przyjdzie św. Walenty? Kto zostanie ustrzelony strzałą Amora? Walentynki z Samorządu Uczniowskiego odwiedzą Was już wkrótce! Na razie tajemnicze walentynkowe wyznania składać można w "biurze" Poczty Walentynkowej to jest w gabinecie p.pedagog Beaty Jaworskiej.

Dyskoteka karnawałowa

Ogłoszenie Samorządu Uczniowskiego!

Zapraszamy wszystkich uczniów Gimnazjum nr 2 na Dyskotekę Karnawałową! Dnia 30 stycznia tańcem i huczną zabawą uczcimy tegoroczny karnawał!

Przypominamy, że tradycją w naszej szkole jest także uczta dla podniebienia, o którą zatroszczą się Samorządy Klasowe.