Aktualności

Zaproszenie na spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

data aktualizacji: 06 Listopada 2017

Wspólnie z Miejskim Centrum Profilaktyki, w ramach lokalnej akcji „Dla zdrowia - Listopad miesiącem profilaktyki” serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców oraz nauczycieli  w czwartek  9 listopada 2017r. na godz. 16.00 do sali kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku na spotkanie profilaktyczne  z sędzią Anną Marią Wesołowską.
Temat spotkania: 
„Jak uchronić dziecko przed konfliktem z prawem?”


Zebrania z rodzicami

data aktualizacji: 06 Listopada 2017

Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów klas 2A i 3A na zebranie z wychowawcami
w dniu 8 listopada 2017r. na godz. 17.0.
Zachęcamy do indywidualnych rozmów z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów
w godz. 17.00 - 19.00.


Dzień Edukacji Narodowej

data aktualizacji: 14 Października 2017

Dzień Edukacji Narodowej niech przypomina nam wszystkim, jak ważny jest czas, kiedy Nauczyciele prowadzą za rękę dziecko i młodego człowieka, odkrywając przed nimi świat.
Wszystkiego, co najlepsze - dla każdego Nauczyciela i pracownika naszej szkoły!

Z wielką dumą i ogromną radością dzielimy się informacją, że dyrektor naszej szkoły, Pan Ryszard Borowiec, otrzymał z okazji Dnia Edukacji Narodowej Oświatową Nagrodę Burmistrza Miasta Świdnik.

Gratulujemy serdecznie również nagrodzonym nauczycielom naszej szkoły!

Polecamy artykuł Głosu Świdnika


Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole!

data aktualizacji: 26 Września 2017

We wtorek 26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych.
Nauczyciele języków obcych wraz z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego przygotowali zajęcia językowe dla uczniów z naszego Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 - w tym dla klas gimnazjalnych. Pani Agnieszka Tryniecka ucząca języka francuskiego  przygotowała warsztaty dla uczniów gimnazjum na temat kultury Francji. Pani Monika Dziewa poprowadziła warsztaty języka niemieckiego dla gimnazjalistów z klasy drugiej. Pani Dorota Stępniak wraz z uczniami klas maturalnych przygotowała przedstawienie "Śnieżka" w języku hiszpańskim dla uczniów klas piątych Szkoły Podstawowej nr 4. To był dzień pełen językowych wrażeń! 


Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

data aktualizacji: 24 Sierpnia 2017

Serdecznie zapraszamy naszych Uczniów
wraz z Rodzicami

na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
w poniedziałek 4 września 2017 r.

godz. 8.15 - Msza Św. w kościele p.w. Św. Józefa w Świdniku
godz. 9.30 - uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w sali gimnastycznej, następnie - spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych


Certyfikaty Jakości Kształcenia od Insta.Ling dla naszej szkoły!

data aktualizacji: 12 Lipca 2017

Wakacje trwają w najlepsze, ale do szkoły ciągle docierają miłe podziękowania i gratulacje wynikające z całorocznej współpracy z różnymi instytucjami wspierającymi nas w pracy z uczniami.
Od kilku lat uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świdniku, w tym również Gimnazjum nr 2, korzystają z nowoczesnego programu do nauki słownictwa angielskiego i polskiej ortografii. Gratulujemy nauczycielom i ich uczniom uzyskania po raz kolejny certyfikatów jakości kształcenia: pani Edycie Walczak (SP4, G2, II LO), pani Agnieszce Lubowieckiej (SP4, G2) i pani Jadwidze Kopniak (II LO, G2 - Złoty Certyfikat Jakości Kształcenia Języka Angielskiego).
Czym jest Program Insta.Ling dla Szkół?
Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców.
Więcej o tym sposobie nauki można dowiedzieć się tutaj:https://instaling.pl/


A teraz... czas na wakacje!

data aktualizacji: 24 Czerwca 2017

Do tego dnia byli uczniami Gimnazjum nr 2 im. Lotników Polskich w Świdniku... 23 czerwca 2017 r. stali się jego absolwentami. Uczniowie klasy 1A pod kierunkiem p. Edyty Walczak przygotowali piękne, pełne wspomnień pożegnanie swoim starszym kolegom. Dyrektor szkoły, pan Ryszard Borowiec, wręczył nagrody, wyróżnienia, podziękowania najlepszym uczniom i ich rodzicom. Wszyscy uczniowie kończący szkołę otrzymali świadectwa z rąk pana dyrektora. Uroczystość, podczas której spotkały się klasa 1, 2 i 3 miała wyjątkowy charakter - była kameralna, ciepła, serdeczna.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i absolwentom osiągniętych wyników w nauce i konkursach.
Rodzicom gratulujemy wspaniałych dzieci! Wszystkim życzymy udanego wypoczynku i ... do zobaczenia po wakacjach!!!


Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

data aktualizacji: 21 Czerwca 2017

Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z rodzicami
w piątek 23 czerwca na uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017

w Gimnazjum Nr 2 im. Lotników Polskich

w Świdniku

 

8.15 – Msza Św. w kościele p.w. św. Józefa

12.30 – uroczystość zakończenia roku szkolnego w sali gimnastycznej, następnie spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych

KLASA

WYCHOWAWCA

SALA

1A

p. Edyta Walczak

015A

2 A

p. Łukasz Czemerys

005A

3 A

p. Dorota Kuczyńska

104A

 

Autobus szkolny:

·                    rano    (wyjazd sprzed szkoły): godz.7.15 (dojazd do  szkoły: godz. 7.50)

·                    powrót:  godz.14.30

 


Dzień Dziecka w Warszawie!

data aktualizacji: 21 Czerwca 2017

1 czerwca klasa 3A  pod opieką wychowawczyni - p. Doroty Kuczyńskiej
i p. Elżbiety Żuk-Suskiej była na swojej ostatniej wspólnej wycieczce.
Dzień pełen wrażeń rozpoczął się podróżą pociągiem. Zwiedziliśmy Mazowiecki Park Miniatur, gdzie mogliśmy zobaczyć makiety okazałych, nieistniejących obecnie budowli i udać się w wirtualny spacer po przedwojennej Warszawie. Głównym punktem programu naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Niezwykle interesujące opowieści przewodnika, film "Miasto ruin", przejście kanałami - na długo pozostaną  w pamięci.
Na zakończenie udaliśmy się na spacer ulicą Krakowskie Przedmieście - zobaczyliśmy m. in. Pałac Prezydencki, grób Nieznanego Żołnierza, warszawską Syrenkę i Pomnik Małego Powstańca.
Wspomnienia z tej udanej wycieczki zostaną z nami na długo!


Brawa dla Kornelii Ordutowskiej z 3A!

data aktualizacji: 14 Czerwca 2017

8 czerwca 2017 r. odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników Powiatowego Konkursu Fizycznego "Fotografujemy Zjawiska Fizyczne". Nagrodzeni otrzymali książki ufundowane przez Starostę Powiatu Świdnickiego i Burmistrza Miasta Świdnik. Podczas uroczystości wręczenia nagród były prezentowane prace uczestników konkursu na wystawie przygotowanej przez organizatorów. W kategorii gimnazjalistów wyróżnienie otrzymała - w obecności swojej wychowawczyni pani Doroty Kuczyńskiej inspirującej uczniów do udziału w konkursie -  Kornelia Ordutowska z klasy 3A, której serdecznie gratulujemy!

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Następna >>